لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۲۴

استراليا


گروه B در دور اول

چگونه به جام جهانی راه يافت
جام جهانی ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی، دومین صعود پیاپی و راحت استرالیا به مرحله نهایی رقابت های جام جهانی قوتبال پس از پیوستن به کنفدراسیون فوتبال آسیا بود.
اما برای صعود به جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل، مردان سرزمین کانگوروها، مسیر دشواری را پشت سر گذاشتند.

یک برد ضعیف در مقابل تایلند و یک باخت در مقابل عمان در مرحله اول انتخابی جام جهانی، زنگ خطر را برای تیم استرالیا به صدا در آورد، هرچند به مرحله دوم راه یافتند. در آغاز مرحله دوم رقابت های انتخابی جام جهانی هم با تساوی برابر عمان و ژاپن و باخت مقابل اردن، نمایش ناامید کننده ای داشتند.

همین باعث شد که استرالیایی ها به خود بیایند و با پیروزی مقابل عراق و دو تساوی و یک برد ۴ بر صفر مقابل اردن بتوانند برای صعود به مرحله نهایی رقابت های جام جهانی امیدوار شوند.

با حفظ خونسردی در بازی نهایی در برابر عراق و گل دیرهنگام جاش کندی، در نهایت توانستند نام خود را در بین ۳۲ تیم مسافر بزریل ثبت کنند.

هولگر اوسیک سرمربی این تیم در اکتبر ۲۰۱۳ از سمت خود برکنار شد و آنگه پوستکوگلو، مربی باشگاه ملبورن ویکتوری و تیم ملی جوانان آن کشور، به عنوان جانشین او معرفی شد.

پيشينه شرکت در جام جهانی
گرچه تیم آماتور استرالیا در اولین حضور خود در مرحله نهایی رقابت های جام جهانی توانست در جام جهانی ۱۹۷۴ در مقابل شیلی به تساوی بدون گل دست پیدا کند، اما در نهایت بدون به ثمر رساندن حتی یک گل، از آن رقابت ها خداحافظی کرد.

مردان سرزمین کانگوروها برای بار دوم در جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان حاضر شدند و توانستند به مرحله بعد صعود کنند و در مقابل ایتالیا قرار بگیرند، اما با باخت برابر آن تیم، که توانست قهرمان شود، از دور رقابت ها حذف شدند.

با همان ترکیب بازی های ۲۰۰۶ آلمان پا به رقابت های نهایی ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی گذاشتند و با یک تساوی مقابل غنا و یک برد مقابل صربستان، با تفاضل گل کمتر در گروه خود سوم شدند و از صعود به مرحله بعد باز ماندند.

بازيکنان کليدی
بدون هیچ تردیدی، تیم کهیل با توان گلزنی بالا و قدرت سرزنی فوق العاده، همچنان ستاره تیم استرالیاست. لوکاس نیل، مدافع میانی این تیم پشتگرمی محکمی برای بازیکنان این تیم است و برت هولمن که به ثمر رساندن ۲ گل در بازی های ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی را در کارنامه خود دارد دیگر بازیکن کلیدی تیم استرالیا است.

مربی: آنگه پوستکوگلو

بهترين عملکرد در مسابقات جام جهانی
صعود به مرحله یک هشتم نهایی در جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان و مقام دومی بازی های جام جهانی زیر ۱۷ سال ۱۹۹۹ نیوزیلند

ستارگان پيشين: جانی وارن، مارک ویدوکا، اسکات چیپرفیلد

مرحله اول گروهی بازی های استراليا
۱۳ ژوئن با شيلی در ساعت ۱۸:۰۰ بوقت محلی کوريتيبا
۱۸ ژوئن با هلند در ساعت ۱۸:۰۰ بوقت محلی پورتو آلگره
۲۳ ژوئن با اسپانيا در ساعت ۱۳:۰۰ بوقت محلی کوريتيبا
XS
SM
MD
LG