لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۳۳

الجزايرچگونه به جام جهانی راه يافت
بعد از یک نمایش معمولی در جام جهانی ۲۰۱۲ آفریقای جنوبی و عملکرد ضعیف در رقابت های جام ملت های آفریقا در سال ۲۰۱۳، الجزایر در راه رسیدن به جام جهانی ۲۰۱۴برزیل اشتباه کمی داشت و با پنج برد از شش بازی در مرحله گروهی انتخابی به مرحله بعد راه یافت.

اما در آخرین بازی از مرحله حذفی (پلی آف) مقابل بورکینافاسو، که شگفتی ساز جام آفریقای ۲۰۱۳ بود، با بداقبالی روبرو شد و در مجموع به نتیجه تساوی رضایت داد. اما با توجه به باخت ۳ بر ۲ در بازی رفت در بورکینافسو که آن هم در اثر دریافت یک ضربه پنالتی دیرهنگام رقم خورد، و برد ۱ بر صفر در بازی برگشت، توانستند به لطف گل زده بیشتر در خانه حریف به جام جهانی راه یابند.

پيشينه شرکت در جام جهانی
الجزایر تا کنون ۳ بار به مرحله نهایی رقابت های جام جهانی راه یافته است. بهترین شروع را در بازی های سال ۱۹۸۲ در اسپانیا با برد ۲ بر ۱ مقابل آلمان (غربی) در بازی اول داشتند.

باوجود برد ۳ بر ۲ مقابل شیلی در آخرین بازی مرحله گروهی، اما به خاطر باخت ۲ بر صفر مقابل اتریش، با آن تیم در مجموع امتیازها برابر شد، اما به دلیل تفاضل گل کمتر نتوانست به مرحله بعد صعود کند.

رقابت های جام جهانی ۱۹۸۶ مکزیک، برای این کشور شمال آفریقا کمتر خاطره انگیز شد. با همگروه شدن با برزیل، اسپانیا و ایرلند شمالی در گروه D مرحله اول بازی ها و با دو شکست و یک تساوی، در قعر جدول قرار گرفتند و با اولین پرواز به خانه برگشتند.

در جام جهانی ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی هم نتیجه بهتری از دوره قبل نگرفتند و با همگروهی با انگلیس، آمریکا و اسلونی و دو باخت و یک نتیجه مساوی از دور رقابت ها حذف شدند و با اولین پرواز آفریقای جنوبی را ترک کردند.

بازيکنان کليدی
مجید بوقرا بازی کلیدی این تیم در خط دفاع است که گل پیروزی بخش این تیم را در مهم ترین بردشان مقابل تیم ملی بورکینافاسو به ثمر رساند. صوفیان فقولی با اریه بازی زیبای رو به جلو در خط میانی، به همراه مهدی لاکن میدان داران مناسبی برای تیم ملی الجزایر هستند. اسلام سلیمانی نیز در خط حمله، بهترین عملکرد را در طول رقابت های انتخابی جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل داشت.

مربی: وحید خلیلوویچ

بهترين عملکرد در مسابقات جام جهانی
بازی در مرحله گروهی جام های جهانی ۱۹۸۲ اسپانیا، ۱۹۸۶ مکزیک و ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی

ستارگان پيشين: اخضر بلومی، رشید مخلوفی، مصطفی زیتونی

مرحله اول گروهی بازی های الجزایر
۱۷ ژوئن با بلژيک در ساعت ۱۳:۰۰ بوقت محلی بلو هوريزونته
۲۲ ژوئن با کره جنوبی در ساعت ۱۶:۰۰ بوقت محلی پورتو آلگره
۲۶ ژوئن با روسيه در ساعت ۱۷:۰۰ بوقت محلی کوريتيبا
XS
SM
MD
LG