لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۲:۳۸

گلدمن ساکس: ایران به مرحله دوم جام جهانی صعود می کند


عکس آرشوی از تمرین تیم ملی فوتبال ایران
عکس آرشوی از تمرین تیم ملی فوتبال ایران
گروه گولدمن ساکس (Goldman Sachs) با استفاده از یک مدل ریاضی برای تحلیل بازی های جام جهانی فوتبال ۲۰۱۴ در برزیل، پیش بینی کرد تیم ملی ایران از مرحله گروهی این رقابت ها به مرحله دوم صعود می کند و در مقابل فرانسه قرار می گیرد، اما با شکست از آن تیم، از جام جهانی خداحافظی خواهد کرد.

بر اساس پیش بینی گلدمن ساکس، تیم ملی ایران در مرحله اول این رقابت ها، برابر نیجریه و بوسنی به نتیجه تساوی ۱ بر ۱ می رسد و با باخت ۲ بر یک مقابل آرژانتین، به همراه آن تیم به مرحله دوم صعود می کند.

براساس گزارش ۶۰ صفحه ای این گروه تحت عنوان «جام جهانی و علم اقتصاد ۲۰۱۴» که به تازگی برای پیش بینی نتایج این دوره از بازی ها منتشر شده، شانس قهرمانی ایران در جام جهانی برزیل را ۱ به ۲۵۰۰ می داند.

این گزارش همچنین به فوتبال و اقتصاد ایران می پردازد و می گوید هر نشانه ای از موفقیت تیم ملی فوتبال ایران در برزیل می تواند مثل یک ابزار تبلیغاتی مؤثر برای دولت باشد.

گلدمن ساکس، گروهی از شرکت های پیشرو در جهان است که در زمینه های سرمایه گذاری بانکی، مدیریت و امنیت سرمایه گذاری فعالیت می کند و طیف وسیعی از خدمات مالی را به مشتریان خود، اعم از مؤسسات مالی خصوصی، نهادهای دولتی و شخصیت های حقیقی ارائه می دهد.

این شرکت در سال ۱۸۶۹ تاسیس شد، دفتر مرکزی آن در شهر نیویورک ایالات متحده آمریکاست و دفاتر متعددی در مراکز اقتصادی عمده در سراسر جهان دارد.
XS
SM
MD
LG