لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۵۹

برزيل


گروه ََA در دور اول

پيشينه شرکت در جام جهانی
با توقع بالایی که طرفداران برزیل دارند، این تیم حتی وقتی که در جام جهانی دوم می شود معلوم نیست که در خانه چگونه مورد استقبال قرار خواهد گرفت.

به عنوان تنها تیمی که همیشه و در هر شکلی در این رقابت ها حضور داشته، برزیل توانسته است ۵ بار (در سال های ۱۹۵۸، ۱۹۶۲، ۱۹۷۰، ۱۹۹۴ و ۲۰۰۲) جام قهرمانی را از آن خود کند و دو بار (در سال های ۱۹۵۰ و ۱۹۹۸) نایب قهرمان شود ودو بار هم (در سال های ۱۹۳۸ و ۱۹۷۸) به مقام سومی این بازی ها برسد و از این نظر رکورددار باشد.

تحولات جاری
بخاطر میزبانی دور بعدی جام جهانی فوتبال در سال ۲۰۱۴، برزیل از شرکت در رقابت های انتخابی منطقه آمریکای جنوبی معاف بود. با این وجود و با آگاهی از بار سنگینی که بخاطر توقعات بالا از این تیم بر دوش دارد، تیم ملی آن کشور برنامه های آماده سازی فشرده ای را پشت سر گذاشت و بازی های دوستانه متعددی با تیم های مطرح دیگر جهان برگزار کرد.

به هر حال تیم ملی فوتبال برزیل اولین محکی که در راه جام جهانی ۲۰۱۴خورد در رقابت های کوپا آمریکای ۲۰۱۱ بود که در مرحله یک چهارم نهایی در مقابل پاراگوئه شکست خورد و از دور رقابت ها حذف شد.

بازيکنان کليدی
نیمار، مهاجم این پیش از این ها شایستگی خود برای عهده دار شدن نقشی کلیدی در تیم ملی فوتبال کشوری که ۵ بار قهرمان جهان شده را به اثبات رسانده است.
روبینیو، هم بازی پیشین او در تیم سانتوس از جوان هایی است که از او در خط حمله پشتیبانی می کند و دنی آلوز، بازیکن باشگاه بارسلونا هم که سابقه روشنی در این تیم دارد.

حضور جولیو سراز درون دروازه اطمینان خاطری است برای کل تیم، بویژه برای بازیکنان خط دفاع.

مربی: لوئیز فیلیپه اسکولاری

بهترين عملکرد در مسابقات جام جهانی
قهرمان جام های جهانی ۱۹۵۸ سوئد، ۱۹۶۲ شیلی، ۱۹۷۰ مکزیک، ۱۹۹۴ آمریکا و ۲۰۰۲ کره جنوبی و ژاپن. کسب مقام قهرمانی در جام های جهانی زیر ۲۰ سال ۱۹۸۳ مکزیک، ۱۹۸۵ اتحاد جماهیر شوری (سابق)، ۱۹۹۳ استرالیا و ۲۰۰۳ امارت متحده عربی و نیز رقابت های زیر ۱۷ سال ۱۹۹۷ مصر، ۱۹۹۹ نیوزیلند و ۲۰۰۳ فنلاند. این تیم همچنین قهرمان جام کنفدراسیون های ۱۹۹۷ عربستان سعودی، ۲۰۰۵ آلمان و ۲۰۰۹ آفریقای جنوبی است.

ستارگان پيشين: گارینچا، پله، رونالدو

مرحله اول گروهی بازی های برزيل
۱۲ ژوئن با کرواسی در ساعت ۱۷:۰۰ بوقت محلی سائو پائولو
۱۷ ژوئن با مکزيک در ساعت ۱۶:۰۰ بوقت محلی فورتالزا
۲۳ ژوئن با کامرون در ساعت ۱۷:۰۰ بوقت محلی برازيليا
XS
SM
MD
LG