لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۳۹

جام جهانی، در شوک خداحافظی اسپانیا


اسپانیا در دومین دیدارش در رقابت‌های جام جهانی با نتیجه ۲ بر صفر مغلوب شیلی شد تا خیلی زود از رقابت‌های جام جهانی ۲۰۱۴ حذف شود.

شیلی در نیمه اول با گل‌های وارگاس و آرانگوئیس از اسپانیا پیش افتاد و توانست این نتیجه را تا پایان حفظ کند تا مدافع عنوان قهرمانی، خیلی زود با رقابت‌ها خداحافظی کند.

اسپانیا که در دیدار اول مقابل هلند با نتیجه ناامید کننده ۵ بر ۱ حذف شده بود، در این دیدار با چند تغییر به میدان رفت. از جمله نیمکت‌نشین شدن پیکه و ژاوی و حضور خاوی مارتینس و بوسکتس در ترکیب اصلی.

اما این شیلی بود که بازی را بهتر آغاز کرد و در همان دو دقیقه ابتدایی بازی، دو موقعیت بسیار خوب به دست آورد اما وارگاس و خارا هر دو موقعیت را از دست دادند.

بعد از سپری شدن دقایق ابتدایی، رفته رفته اسپانیا بر بازی مسلط شد اما این شیلی بود که در دقیقه ۲۰ توانست به گل برسد. اشتباه آلونسو در میانه زمین، یک ضد حمله برای شیلی ترتیب داد و در نهایت وارگاس در مقابل دروازه اسپانیا، با فریب کاسیاس، با یک بغل پا، حساب کار را یک بر صفر کرد.

تلاش اسپانیایی‌ها برای رسیدن به دروازه حریف ادامه پیدا کرد اما در فاصله دو دقیقه تا پایان نیمه اول، این شیلی بود که به گل دوم رسید.

دفع ناقص کاسیاس روی ضربه آزاد سانچس، باعث شد تا توپ در محوطه جریمه اسپانیا به آرانگوئیس برسد و او هم با یک ضربه محکم نوک پا، گل دوم را به نام خود ثبت کرد.

اسپانیا در نیمه دوم تلاش کرد تا با انجام چند تعویض، گل‌های خورده را جبران کند اما این اتفاق هرگز رخ نداد. بهترین موقعیت گلزنی اسپانیا در نیمه دوم را بوسکتس در دقیقه ۵۲ از دست داد. توپ بعد از یک ضربه آزاد، در مقابل دروازه شیلی به هافبک بارسا رسید اما او مقابل دروازه خالی توپ را به بیرون زد.

سرانجام پس از ۶ دقیقه وقت اضافه، بازی با همان نتیجه دو بر صفر به سود شیلی به پایان رسید تا اسپانیا، پس از استرالیا، دومین تیم حذف شده از جام جهانی باشد.

شیلی نیز در آخرین دیدار مرحله گروهی، باید برای سرگروهی با هلند بجنگد.
XS
SM
MD
LG