لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۰۷

کره جنوبیچگونه به جام جهانی راه يافت
قبل از این که کره جنوبی نهايتا جايگاه خودش را برای هشتمين بار متوالی در بازی های جام جهانی ۲۰۱۴ تثبيت کند، دو بار خود را با خطر قابل ملاحظه ای مواجه شد. بر خلاف ژاپن، که بازيکنان اصلی اش در طول مدت بازيی های مقدماتی ثابت ماندند، و يا استراليا که در تمام مدت از بازيکنان اصلی اش برخوردار بود، کره جنوبی هيچگاه نتوانست با يک گروه ثابت و قابل اتکا در اين بازی ها شرکت کند.

با عوض شدن مداوم بازيکنان و تغييرات در خطوط دفاع و حمله، کره جنوبی در بازی يکی مانده به آخر در دور سوم، با شکست ۲-۱ از لبنان در بهت فرو رفت. اين شکست موجب شد مربی آن تیم، چو کوانگرا، کارش را از دست بدهد، اما با سرپرستی مربی جديد، چويی کانگی، توانست کويت را ۰-۲ شکست دهد و اميدهای این تيم عربی غرب آسيا را نقش بر آب کند.

دور بعدی، تقریبا به همان سبک، با تساوی مقابل ازبکستان و لبنان و شکست از ایران، ادامه يافت. در بازی ماقبل آخر که بازی برگشت در برابر ازبکستان بود، کره جنوبی بهتر عمل کرد، و آن تیم را ۰-۱ شکست داد و بخت و اقبالش زنده شد. اما با از دست دادن بازی پایانی در مقابل ایران، کره جنوبی بايد صبر می کرد تا ازبکستان قطر را ۱-۵ شکست دهد تا بتواند با تفاضل گل شاید صلاحیت رفتن به برزيل را کسب کند.

پيشينه شرکت در جام جهانی
کره جنوبی با وجود این که بيش از همه تيم های ديگر آسيایی به جام جهانی راه يافته، اما تاکنون غیر از بازی های سال ۲۰۰۲، که ميزبانی آن را طور مشترک با ژاپن بر عهده داشت، هيچگاه نتوانست در مرحله نهايی این رقابت به پيروزی دست يابد.

اين تيم بازی های ۲۰۰۲ را با پيروزی بر لهستان و پرتغال آغاز کرد و برای نخستين بار به دور دوم ( مرحله حذفی) رسيد. کره جنوبی سپس با شکست ايتاليا و اسپانيا به مرحله نیمه نهایی رسيد و تنها با قبول شکست از آلمان حذف شد و جزو چهار تيم برتر آن بازی ها باقی ماند. در جام جهانی ۲۰۱۰، دوباره با رسیدن به مرحله حذفی از اروگوئه شکست خورد و حذف شد.

بازيکنان کليدی
آرایش تیم ملی کره جنوبی در بازی های مقدماتی مرتب تغيير کرد تا اين که بالاخره تحت تدابير مربی جديدی بنام هانگ ميونگ بو، ترکیب نهايی اش را پيدا کرد. مجموعه ای از ستاره های در حال ظهور، به ویژه سان هيونگ مين و کو جا چئول، که در باشگاه های آلمان توپ می زنند، به این تیم اضافه شده اند. کاپيتان جديد تيم، لی چيونگ يانگ، و کیم شينووک و لی کيون هو، از گلزنان شناخته شده این تيم هستند.

مربی: هانگ ميونگ بو

بهترين عملکرد در مسابقات جام جهانی:
مقام چهارم در بازی های ۱۰۰۲ در کره جنوبی/ژاپن

ستارگان پيشين: چا بومکون، هانگ ميونگ بو، پارک جی سونگ

مرحله اول گروهی بازی های کره جنوبی
۱۷ ژوئن با روسيه در ساعت ۱۸:۰۰ بوقت محلی سوئيآبا
۲۲ ژوئن با الجزاير در ساعت ۱۶:۰۰ بوقت محلی پورتو آلگره
۲۶ ژوئن با بلژيک در ساعت ۱۷:۰۰ بوقت محلی سائو پائولو
XS
SM
MD
LG