لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۱۱

ايتاليا


گروه D در دور اول

چگونه به جام جهانی راه يافت
هرچند تا پیش از آغاز رقابت های انتخابی جام جهانی، ایتالیا در اغلب موارد کمتر از حد انتظار ظاهر شد، و با قرار گرفتن در کنار دانمارک، جمهوری چک و بلغارستان، به نظر می رسید که کار سختی در پیش داشته باشد.

اما با آغاز این مرحله از بازی ها، به یکباره همه چیز تفاوت کرد و تیم ملی فوتبال ایتالیا توانست سلطه خود را در گروه B رقابت های انتخابی جام جهانی برزیل در حوزه اروپا را به رخ حریفان بکشد و بدون شکست، بالاتر از بقیه در صدر جدول قرار بگیرد و بلیت پرواز مستقیم به برزیل را ازآن خود کند.

این نتیجه نشان داد که انقلابی که در درون تیم ملی فوتبال ایتالیا بوقوع پیوسته بود، انقلابی موفق بود و گواهی شد بر آنچه که چزاره پراندلی پیش از این ها گفته بود. وی زمانی که هدایت تیم را به عهده گرفت گفت بود «واضح است که بدون اجرای یک فوتبال جذاب، شما نمی توانید نتیجه بگیرید.»

از آن پس، و مادامی که تیم ایتالیا را برای رقابت های جام ملت اروپا در سال ۲۰۱۲ و چهاردهمین حضور پیاپی در مرحله نهایی جام جهانی فوتبال هدایت می کرد؛ در همه حال به ارائه یک بازی تهاجمی وفادار ماند.

پيشينه شرکت در جام جهانی
با چهار بار قهرمانی در سال های ۱۹۳۴، ۱۹۳۸، ۱۹۸۲و ۲۰۰۶، و دو نایب قهرمانی در سال های ۱۹۷۰و ۱۹۹۴، ایتالیا پس از برزیل، همواره از پرافتخارترین تیم های راه یافته به جام جهانی بوده است.

لاجوردی پوشان ایتالیا همچنین، به همراه برزیل، تنها تیمی هستند که تواسته اند دو بار پیاپی قهرمان جهان شوند. شکست دادن تیم قدرتمند آلمان غربی با نتیجه ۴ بر ۳ در نیمه نهایی جام جهانی ۱۹۷۰ مکزیک و راه یافتن به بازی نهایی، یکی از بهترین بازی هایی بود که این رقابت ها در طول تاریخ خود شاهد آن بوده است.

بازيکنان کليدی
دروازه بان و کاپیتان تیم ملی ایتالیا، جیانلوئیجی بوفون، به همراه آندرئا پیرلو تنها بازماندگان تیم قهرمان جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان هستند، در حالی که بازیکنان جوانی مثل آندرئا روناکیا مدافع وسط و مارکو وراتی بازیکن خط میانی این تیم، به جمع ملی پوشان ایتالیا پیوسته اند. ترکیب استفان ال شعراوی و جوزپه روسی در جلوی تیم نیز از تغییرات عمده در آن تیم است، ضمن آن که زوج رویایی ماریو بالوتلی و پابلو اسوالدو نیز نقش مهمی در این دارند.

مربی: چزاره پراندلی

بهترين عملکرد در مسابقات جام جهانی
قهرمان جام های جهانی ۱۹۳۴ ایتالیا، ۱۹۳۸ فرانسه، ۱۹۸۲ اسپانیا و ۲۰۰۶ آلمان، قهرمان رقابت های فوتبال المپیک ۱۹۳۶ برلین

ستارگان پيشين: دینو زوف، پائولو ملدینی، سیلویو پیولا

مرحله اول گروهی بازی های ايتاليا
۱۴ ژوئن با انگليس در ساعت ۱۸:۰۰ بوقت محلی مانائوس
۲۰ ژوئن با کاستاريکا در ساعت ۱۳:۰۰ بوقت محلی رسيف
۲۴ ژوئن با اوروگوئه در ساعت ۱۳:۰۰ بوقت محلی ناتال
XS
SM
MD
LG