لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۳۸

کلمبيا


گروه C در دور اول

چگونه به جام جهانی راه يافت
کلمبیا مسابقات مقدماتی آمریکای جنوبی را بخوبی آغاز کرد و از دو بازی اول ۴ امتیاز بدست آورد، اما در بازی برگشت در خانه به آرژانتین باخت که باعث شد سرمربی تيم، لئونل آلوارز، کارش را از دست بدهد.

جايگزينی او با «خوزه نستور پکرمن» آرژانتينی نقطه عطفی برای تيم ملی کلمبيا در راه برزيل شد. ۵ برد در ۶ بازی بعدی، کلمبيایی ها را در مرحله نهايی بازی های انتخابی قرار داد.

ترکیب مناسب تيم ملی فوتبال کلمبیا در بازی های موفقيت آميز آنها نقش تعيين کننده ای داشت. هيچ تيم ديگری دربازی های مقدماتی کمتر از ۱۳ گلی که کلمبيا در مجموع بازی های مقدماتی به دروازه اش وارد شد، نخورده بود، و تنها دو تيم رقيب بيش از ۲۷ گلی که آنها زدند به ثمر رساند.

به اين ترتيب، کلمبيا پس از بازی های فرانسه در ۱۹۹۸، برای نخستين بار پیش از برگزاری بازی آخر، صعود خود به مرحله نهايی بازی های جام جهانی را تثبيت کرد.
هرچند بازی نهايی را به کلمبيا باخت و در رده دوم جدول قرار گرفت، اما صعود مستقیم به جام جهانی برزیل، بهترین نتیجه ای بود که برای این تیم رقم خورد.

پيشينه شرکت در جام جهانی
به غیر از جام جهانی ایتالیا در سال ۱۹۹۰، زمانی که بازيکنان نسل طلایی کلمبیا همچون رنه هيگوئيتا، و کارلوس والدراما در برابر تيم کامرون در دور يک هشتم نهایی حذف شد، کلمبیا هرگز نتوانسته است از مرحله گروهی جام جهانی فوتبال عبور کند. در واقع، تجزیه و تحلیل سه حضور در گذشته، کارنامه ناامید کننده ای از این تیم با مجموع ۶ شکست، يک تساوی و تنها دو برد نشان می دهد.

بازيکنان کليدی
فالکائوی ۲۵ ساله، بازيکن پر گلی است که در حال حاضر به طور کلی به عنوان تهدید اصلی خط حمله کلمبیا در نظر گرفته می شود. کلمبيايی ها علاوه بر او همچنين می توانند بر روی تجربه دو بازيکن خط دفاعی، ماريو يپس و لوئيس پره آ، حساب کنند. همچنين، خلاقيت هافبک تهاجمی، جيمز رودريگز، و گلزن پرآوازه تئو گوتيرز، از آنها شرکای پرقدرتی برای فالکائو می سازد.

مربی: خوزه نستور پکرمن

بهترين عملکرد در مسابقات جام جهانی:
مقام سوم در جام جهانی فيفا زير ۲۰ سال در ۲۰۰۳ در امارات متحده عربی، جام جهانی فيفا در ۱۹۹- در ايتاليا

ستارگان پيشين: رنه هيگوئيتا، کارلوس والدراما، فاستينو آسپريلا

مرحله اول گروهی بازی های کلمبيا

۱۴ ژوئن با يونان در ساعت ۱۳:۰۰ بوقت محلی بلو هوريزونته
۱۹ ژوئن با ساحل عاج در ساعت ۱۳:۰۰ بوقت محلی برازيليا
۲۴ ژوئن با ژاپن در ساعت ۱۶:۰۰ بوقت محلی سوئيآبا
XS
SM
MD
LG