لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۵۰

انگلیس


گروه D در دور اول

چگونه به جام جهانی راه يافت
پس از پیروزی در بازی آخر مقابل لهستان، تیم ملی فوتبال انگلیس در صدر گروه H رقابت های انتخابی جام جهانی در حوزه اروپا قرار گرفت و خاطره بد تساوی چهار دهه پیش مقابل همین تیم، که باعث شد به جام جهانی ۱۹۷۴ راه نیابد را، از اذهان پاک کرد.

راه رسیدن به برزیل ۲۰۱۴ برای این تیم به همواری راه رسیدن به آفریقای جنوبی ۲۰۱۰ که ۹ بازی از مجموع ۱۰ بازی خود را بردند نبود. گرچه روی هادسون تیم را همچنان بدون شکست هدایت می کرد، اما در بازی آخر در ویمبلی این روند متوقف شد.

دو تساوی در مقبال نزدیک رقیب خود اوکراین و همچنین توقف در مقابل لهستان در ورشو و پودوگوریکا باعث نگرانی و اضطراب هوادارن این تیم شد تا وقتی که کاپیتان استیون ژرارد با زدن یک گل دیر هنگام در خانه و کسب برتری، توانست جواز صعود این تیم به مرحله نهایی رقابت های جام جهانی را کسب کند.

پيشينه شرکت در جام جهانی
انگلیس تاکنون ۱۳ بار موفق به صعود به مرحله نهایی بازی های جام جهانی شده و ۷ بار هم به مرحله یک چهارم نهایی این رقابت ها صعود کرده است.

در جام جهانی ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی با پیروزی مقابل اسلونی موفق شد با فاصله ای اندک نسبت به دیگر حریفان از مرحله گروهی صعود کند و به جمع ۱۶ تیم برتر راه یابد، اما با شکست ۴ بر ۱ مقابل شاگردان یواکیم لو سرمربی تیم آلمان از دور رقابت ها کنار رفت.

این تیم تنها یک بار، و آن هم در سال ۱۹۶۶ وقتی که میزبان این رقابت ها بود، قهرمان جهان شد، اما از آن به بعد همیشه از حذف شدن زودهنگام در رنج بوده است.

بازيکنان کليدی
وین رونی همچنان بزرگترین استعداد تیم ملی انگلیس است و با ۷ گل زده در ۶ بازی مرحله انتخابی جام جهانی، اهمیت حضور خود در تیم ملی را به روی هادسون ثابت کرده است.

ژرارد و فرانک لمپارد تجربه و خلاقیت لازم را در خط میانی تیم تضمین می کنند و جک ویلشر، الکس چمبرلین و آندروس تاوسند، مثل سه شیر درنده در خط حمله برای آینده می جنگند.

دنی ولبک در دوره مقدماتی به خود آمد و توانست ۴ گل برای تیمش به ثمر برساند و به همراه دانیل استاریج، که یکی از بهترین گلزن های لیگ برتر انگلیس است، می توانند به انتظارات روی هادسون از خط حمله تیم ملی انگلیس در بازی های برزیل پاسخ مثبت بدهند.

سرمربی: روی هادسون

بهترين عملکرد در مسابقات جام جهانی
قهرمان جهان در جام جهانی ۱۹۶۶ انگلیس

ستارگان پيشين: بابی چارلتون، پیتر شیلتون، گری لینه کر

مرحله اول گروهی بازی های انگلیس
۱۴ ژوئن با ايتاليا در ساعت ۱۸:۰۰ بوقت محلی مانائوس
۱۹ ژوئن با اوروگوئه در ساعت ۱۶:۰۰ بوقت محلی سائوپائولو
۲۴ ژوئن با کاستاريکا در ساعت ۱۳:۰۰ بوقت محلی بلو هوريزونته
XS
SM
MD
LG