لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۲۲

معاون سابق وزارت خزانه داری آمریکا به عنوان رئیس جدید بانک جهانی انتخاب شد


دیوید مالپاس معاون سابق وزارت خزانه‌داری آمریکا - آرشیو
دیوید مالپاس معاون سابق وزارت خزانه‌داری آمریکا - آرشیو

مدیران ارشد بانک جهانی روز جمعه ۱۶ فروردین دیوید مالپاس، معاون سابق وزارت خزانه‌داری آمریکا، را به عنوان رئیس جدید این نهاد مالی انتخاب کردند.

بانک جهانی با صدور بیانیه‌ای ضمن اعلام این خبر گفت که دوره پنج ساله ریاست آقای مالپاس از روز سه‌شنبه ۹ آوریل (بیستم فروردین) آغاز خواهد شد.

پرزیدنت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده، در پیامی در توئیتر ضمن استقبال از این تصمیم، ریاست بانک جهانی را به دیوید رابرت مالپاس تبریک گفت.

استیون منوشن، وزیر خزانه‌داری آمریکا، نیز در بیانیه‌ای آقای مالپاس را «گزینه‌ای عالی» برای تصدی این مقام توصیف کرد و نوشت: «اجماع مدیران بانک جهانی برای انتخاب او به عنوان رئیس جدید این بانک موجب خشنودی ما است.»

ایوانکا ترامپ فرزند و مشاور پرزیدنت ترامپ هم با انتشار توئیتی به آقای مالپاس تبریک گفت و نوشت: «شما رئیس فوق‌العاده‌ای برای بانک جهانی خواهید بود.»

دیوید مالپاس پیش از انتخاب به این سمت، و از تابستان ۱۳۹۶، به عنوان معاون وزیر خزانه داری (دارایی) ایالات متحده در امور بین الملل خدمت می‌کرد.

وی همچنین مشاور اقتصادی ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری پائیز ۱۳۹۵ بود.

در بیانیه امروز بانک جهانی همچنین از خدمات کریستالینا جورجیوا به عنوان رئیس موقت این نهاد مالی در طول چند ماه گذشته تقدیر شده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG