لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۴۳

بانوی اول فرانسه ستاره فیلم تازه وودی آلن!


بانوی اول فرانسه ستاره فیلم تازه وودی آلن!
بانوی اول فرانسه ستاره فیلم تازه وودی آلن!

«کارلا برونی- سارکوزی» بانوی اول فرانسه و سوپر مدل پیشین که در زمینه خوانندگی نیز فعالیت هایی داشته است، در اولین نقش سینمایی خود در فیلمی به نام «نیمه شب در پاریس» Midnight In Paris به کارگردانی «وودی آلن» فیلمساز برجسته آمریکایی شرکت خواهد کرد.

مسئله شرکت بانوی اول فرانسه در فیلم تازه وودی آلن که کار فیلم برداری آن روز سه شنبه همین هفته آغاز شده است به قدری هیجان انگیز بوده است که حتی همسر «کارلا برونی»، پرزیدنت نیکولا سارکوزی نیز تصمیم گرفت در اولین صحنه های فیلم برداری این فیلم در ناحیه «لفت بنک» Left Bank پاریس حضور پیدا کند. نیوکلا سارکوزی که کت و شلوار تیره رنگی به تن داشت، بدون کراوات در محل فیلم برداری حاضر شد تا از نزدیک شاهد این تازه ترین فعالیت هنری همسر خود باشد.

«وودی آلن» که از محبوبیت خاصی در میان مردم فرانسه برخوردار است، پائیز سال گذشته به فرانسه سفر کرد تا «کارلا برونی سارکوزی» را برای شرکت در فیلم خود دعوت کند. البته گفته می شود که «کارلا» دارای نقش کوتاهی در این فیلم کمدی- رومانتیک تازه می باشد که ماجرای خانواده ای است که برای یک ماموریت اداری به پاریس سفر می کنند. از قرار معلوم بانوی اول فرانسه در فیلم نقش مدیر یک موزه را بازی می کند.

صحنه هایی که روزسه شنبه فیلم برداری شد در قلب محله Left Bank پاریس اتفاق می افتد که در نزدیکی «معبد پانتئون»، آرامگاه بزرگان فرانسه از جمله ناپلئون بناپارت قرار گرفته است.

در ماه نوامبر گذشته و هنگامی که «کارلا سارکوزی» ۴٢ ساله دعوت «وودی آلن» برای شرکت در فیلم او را قبول کرد، اعلام کرد که از قدرت بازیگری خود و این که بتواند نقش خود را به خوبی ایفا کند مطمئن نیست.

کارلا برونی – سارکوزی در آن زمان در یک گفتگو با شبکه تلویزیونی «کانال پلاس» گفته بود: «من به هیچ وجه خود را یک بازیگر سینما نمی دانم. اصلا شاید بازیگر خیلی بدی هم باشم!»

با این همه «کارلا» هم چون بسیاری از دیگر هنرمندانی که آرزوی همکاری با «وودی آلن» را در سر می پرورانند نتوانست دست رد به سینه این کارگردان نابغه سینمای آمریکا بزند: «دلم می خواست وقتی مادربزرگ شدم بتوانم به نوه هایم بگویم که در یک فیلم وودی آلن شرکت داشته ام!»

کارلا برونی که از ازدواجی پیش از نیکولا سارکوزی فرزند پسری دارد در ادامه می گوید: «دعوت وودی آلن را پذیرفتم چون به راستی نمی خواستم چنین فرصت طلائی را که فقط یک بار در زندگی برخی از آدم ها رخ می دهد از دست بدهم.»

کارلا برونی سارکوزی در سال ١٩٩۴ یک نقش خیلی کوچک هم در فیلم «آماده پوشیدن» Ready To Wear رابرت آلتمن، یکی دیگر از کارگردانان نام آور آمریکایی داشته است. در این فیلم او در نقش یک مدل لباس بازی کرد. یک بار دیگر در سال ١٩٩٨، کارلا در فیلم دیگری به نام «پاپاراتزی» Paparazzi نیز نقش کوتاهی داشته است.

مدت ها پیش وقتی در یک مصاحبه مطبوعاتی از«وودی آلن» پرسیده شد دوست دارد شاهد بازی چه کسی در یک فیلم سینمایی باشد، ملکه انگلستان یا «دالایی لاما» رهبر بودائیان تبت؟ وودی آلن جواب داد: «کارلا برونی» همسر رئیس جمهوری فرانسه!

وودی آلن در آن زمان به خبرنگاران گفته بود: «بنا بر مندرجات روی سایت اینترنتی بانوی اول فرانسه، او از جذابیت کم نظیری برخوردار است و با صحنه آشناست. کارلا برونی هر نقشی را که بخواهد می تواند در فیلم من ایفا کند!»

کارلا برونی – سارکوزی اما در نقش «بانوی اول فرانسه» در اغلب موارد مسئله ارتباط خود با هنر را در مرحله دوم مسائل سیاسی و اجتماعی روز قرار می دهد. با این حال او دو سال پیش آلبوم تازه ای را منتشر ساخت و هرچند حاضر نیست در کنسرت ها شرکت کند اما تمام عواید این آلبوم به «بنیاد فرانسه» اهدا می شود. درحال حاضر مشخص نیست که آیا بانوی اول فرانسه برای ایفای نقش در فیلم تازه وودی آلن دستمزدی هم دریافت خواهد کرد یا اینکه هیجانات ناشی از این ماجراجویی هنری برای او کافی است.

کارلا برونی – سارکوزی تنها بازیگر فرانسوی فیلم تازه «وودی» به شمار نمی رود. بازیگر زیبا و برنده جایزه اسکار «ماریون کوتیلارد» نیز در این فیلم یکی از نقش های اصلی را برعهده دارد. دیگر بازیگران فیلم، «اون ویلسون»، «کتی بیتز» و «راشل مک آدامز» هستند.

«نیمه شبی در پاریس» با همان شیوه همیشگی «وودی آلن» و منفی بافی های شخصیت های او ساخته شده است و در گفت و گویی با نشریات فرانسوی به هواداران خود در این کشور گفته است: «اگر شما که مهم ترین طرفداران من در اروپا هستید از این فیلم خوشتان نیاید من خودکشی خواهم کرد!»

XS
SM
MD
LG