لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۲۷

زندگی‌نامه «وودی آلن» ماه آینده بالاخره منتشر می‌شود؛ اثری جنجالی و بحث‌برانگیز


زندگی‌نامه «وودی آلن» سینماگر نامدار آمریکایی که توسط او نوشته شده، پس از مدت‌ها انتظار ماه آوریل آینده منتشر می‌شود.

این کتاب «بی‌خود و بی‌جهت» (به انگلیسی: Apropos of Nothing) نام دارد و در تاریخ ۷ آوریل توسط شرکت انتشاراتی «گرند سنترال» از زیرمجموعه‌های «گروه کتاب هَچِت» به بازار می‌آید.

این شرکت انتشاراتی در بیانیه‌ خود،کتاب وودی آلن را مجموعه‌ای ارزشمند و خواندنی درباره زندگی شخصی و فعالیت‌های هنری او، که برای نخستین بار شامل روابط پیچیده این سینماگر با اعضای خانواده، دوستان، و عشق‌های زندگی‌اش نیز می‌شود، توصیف کرده است.

این سینماگر صاحب سبک به مناسبت انتشار این کتاب، در برنامه‌های تبلیغاتی مختلفی حضور خواهد داشت و در چند کنفرانس خبری نیز شرکت می‌کند.

وودی آلن در سال‌های اخیر به موارد مختلفی از رفتارهای ناشایست علیه زنان متهم شده است. انتشار برخی از این موارد در رسانه‌های خبری، به ویژه ماجرای آزار جنسی نادختری‌اش، به شهرت و اعتبار او لطمه زیادی وارد کرد.

اگرچه وودی آلن تمامی این اتهامات را رد کرده و هرگز در هیچ دادگاهی نیز محکوم نشده است، با این حال اکثر شرکت‌های انتشاراتی، فیلمسازی، تهیه‌کنندگان سینما، و حتی بازیگران مشهور علاقه‌ای به همکاری با او ندارند.

گفته می‌شود تعدادی از شرکت‌های بزرگ آمریکا، درخواست وودی آلن برای انتشار زندگی‌نام او را نپذیرفتند.

چندی پیش شرکت آمازون علی‌رغم امضای قرارداد هنگفتی با وودی آلن برای تولید چند فیلم سینمایی، به دلیل حواشی پیرامون این هنرمند، با پرداخت نزدیک به هفتاد میلیون دلار غرامت، این پروژه‌‌ها را لغو کرد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG