لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ مهر ۱۴۰۲ ایران ۱۰:۴۹

رونق ابزارفروشی با مديريت زنانه در پايتخت آمريکا


جینا شافر به کارمندش، برایان کول، آموزش می‌دهد

جینا شافر: ما می خواستیم کارمندان از آمدن به کار لذت ببرند و بدانند که کارفرمایشان واقعا ارزش مهارتهای آنها را می‌داند

جینا شافر هرگز انتظار نداشت وارد کسب و کار فروش ابزار و یراق شود. اما زمانی که او و همسرش آپارتمانی را خریدند که نیازمند انجام تعميراتی بود و هیچ ابزارفروشی در همسايگی وجود نداشت، او تصمیم گرفت مغازه خودش را باز کند.

شافر می‌گويد «من همیشه دلم می‌خواست کسب و کار خودم را داشته باشم... پس وقتی که فرصتی پيش آمد ... گفتم این آن چیزی است که من قصد دارم انجام دهم.»

آن سال ۲۰۰۳ بود. امروز او صاحب ۹ فروشگاه ابزار و يراق پررونقی در شهر واشنگتن و حومه است و در مجموع روزی ۱۲۰۰ مشتری دارد.

اما شروع به کسب و کار، به ویژه در شاخه‌ای که معمولا تحت سلطه مردان است، چالش‌های خاص خود را به همراه داشت.

خانم شافر گفت «حالا که به عقب نگاه می‌کنم، موقعيت‌های حقيقتا خنده‌داری پيش می‌آمد. بعضی وقت‌ها، مردی به مغازه ‌آمده و برای کمک گرفتن می‌گفت، آیا مردی اينجا هست که بتوانم با او صحبت کنم؟ يا يک بار مردی پرسيد، آيا مردی در بخش لوله‌کشی داريد که ازش سوالی بکنم؟ يا، مردی که مغازه را می‌گرداند کجاست؟»

او در ادامه افزود «ما بعضی وقت‌ها شوخی می‌کرديم که اگر شما به نمايشگاه ابزار و آلات برويد، همه شرکت‌کنندگان مرد هستند، و وقتی که در راهروها راه می رويد، فروشنده ها و نمايندگانشان با زنها صحبت نمی‌کنند.»

اما با گذشت زمان، تعصب جنسیتی از بین رفت.

شافر گفت «خيلی از مشتريان هستند، چه مرد چه زن، که تا به‌حال هرگز، به عنوان مثال، توالت خود را تعمیر نکرده‌اند، و فقط در مورد چگونگی انجام این کار می خواهند مشاوره کنند و چيز ياد بگيرند. و اگر شما بتوانید خيال آنها را آسوده کنيد و در جوابی که می‌دهيد اعتماد به نفس داشته باشيد، آنها در مورد اینکه شما مرد یا زن هستید، مساله‌ای ندارند.»

او موفقیت خود را مرهون عوامل چندی می‌داند.

هر یک از فروشگاه‌های شافر وابسته به «آس هاردور» است. آس هاردور يک شرکت آمريکايی چندمليتی است که ۹۰ سال قدمت دارد و اسم خود را به فروشگاه‌های ابزار و يراق کرايه می‌دهد. شافر می‌گوید استفاده از اين نام برای فروشگاه‌های وی علاوه بر اعتبار بخشی، تسهيلاتی فراهم می‌کند.

او دراين‌باره گفت، «آنها به ما قدرت خرید می‌دهند، و سپس بسیاری از خدمات ديگر را همراه با آن می‌دهند، از آموزش گرفته تا طراحی فروشگاه، برنامه ریزی، سازمان مالی؛ انواع و اقسام برنامه‌هایی که در اطراف این تعاونی ايجاد کرده و ارايه می‌دهند.»

او همچنین اعتبار موفقیت کسب و کار خود را به کارمندانش می‌دهد. او گفت دستمزدی که می‌دهد از حد متوسط بالاتر است همراه با آن بیمه درمانی و مزایای دیگر نير فراهم می‌کند.

او گفت «چیزی که ما واقعاً تصمیم گرفتيم اين است که می‌خواهیم یک محل کار عالی داشته باشيم. ما می خواستیم کارمندانمان بتوانند از طريق کار در اينجا از خانواده خود نگهداری کنند. ما می‌خواستیم آنها از آمدن به کار لذت ببرند و بدانند که کارفرمایشان واقعا ارزش مهارتهای آنها را می‌داند.»

یکی از این کارمندان با ارزش او کریستینا آمايا نام دارد که ۶ سال گذشته را با اين شرکت بوده است.

او گفت، «من اينجا را دوست دارم. آنها به شما احترام می‌گذارند. آنها درباره همه چیز بسیار با ملاحظه‌اند. به شما به‌چشم يک فرد نگاه می‌کنند نه به عنوان يک کارمند، و من اين را خیلی دوست دارم، چون به آدم احساس مهم بودن می‌دهد.»

کارمند خوشحال رضايت مشتری را جلب می‌کند. يکی از اين مشتريان راضی کريس بالوناس است که به طور منظم از فروشگاه بازديد می‌کند. او گفت، «من بيش از همه بخاطر خدماتی که اين فروشگاه عرضه می کند می‌آيم. محصولات آنها را از جای ديگر هم می‌توان خريد. اما خدمات را نمی‌توانيد جای ديگر پيدا کنيد.»

از آنجاکه تقاضا برای فروشگاه‌های ابزار و يراق در شهرها رو به افزايش دارد، شافر امید دارد مغازه‌های بیشتری افتتاح کند.

XS
SM
MD
LG