لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۰۹

گزارش: اشک های زنان بر مردان تاثيرگذار است


گزارش: اشک های زنان بر مردان تاثيرگذار است
گزارش: اشک های زنان بر مردان تاثيرگذار است

مطالعه ای جديد در اسراييل نشان می دهد اشک های زنان از نظر فيزيکی و روانی بر مردان تاثيرگذار است. دانشمندان درگير در اين مطالعه می گويند که براساس تحقيقات بعمل آمده در اين تحقيقات اشک های زنان قدرت جنسی را در مردان کاهش می دهد.

گروهی از زنان در واشنگتن از نتايج اين تحقيق شگفت زده شده اند. اليزابت لی، خبرنگار صدای آمريکا، درگزارش خود جزييات بيشتری را در مورد نتايج اين تحقيقات مطرح می کند.

اشک های زنان نه تنها نمادی از تمايل و درخواست عشق در فيلم های هاليوودی است بلکه بنظر افرادی مانند مامی پارکر تاثير اين اشک ها بر روی مردها می تواند يک تجربه دست اول باشد: «اگر من گريه کنم مردها به نوعی هم مهربان تر و هم با احساس تر و در خيلی وقتها نيز سکسی تر می شوند.»

اما مطالعات اخير خلاف اين مطلب را ثابت کرده است مخصوصا زمانی که مرد آنقدر به يک زن نزديک است که می تواند اشک های آن زن رو بو کند.

دن فرومين می گويد: «تعجب آورترين قسمت اين مطالعه اين است که نشان داده است اشک زنان ميل جنسی مردان را کاهش می دهد. شايد قابل درک باشد اما برای ما تعجب آور بوده است.»

آيدن فرومين، محقق انستيتو فرومين در ويزمن اسراييل، در جريان مصاحبه ای با صدای آمريکا از طريق اسکايپ می گويد او و همکاران وی در جريان اين تحقيقات متوجه شده اند که «هورمون تستوسترون مرد پس از آنکه اشکِ زنی را بو می کند به ميزان ده تا پانزده درصد کاهش می يابد.» اين پژوهشگر ادامه می هد: «بنظر می رسد ما از طريق قدرت بويايی خود يک نوع ارتباط شيميايی را با ديگران برقرار می کنيم.»

يارا يشورون، محقق و يکی از شش زنی است که اشک های خود را برای استفاده در اين مطالعه در اختيار گروه قرار داده است. خانم يشورون در مورد فيلم دوران مهرورزی* و فيلم های حزن انگيز ديگر می گويد تاثير اشک زنها بر روی مردها می تواند راه ديگری برای درمان سرطان پروستات در مردان باشد. اين محقق می گويد اين راه می تواند جراحی و درمان بدون پاره کردن و باز کردن بدن را ميسر کند.

دانشمندان و محققان اين انستيتو ميگويند آنها همچنين مايلند تا در مورد تاثير مواد شيميايی موجود در اشک مردان و کودکان بر ديگران مطالعاتی را انجام دهند.

در مورد مردان از جورج دبليو بوش، رييس جمهوری سابق ايالات متحده آمريکا گرفته تا جان بوهنر، سخنگوی جديد کاخ سفيد، بسياری از مردم می گويند اشک های مردان اثرات متفاوتی بر روی زنان می گذارد.

جف توليور می گويد: «شايد اگه يک زن ببيند که مردی دارد گريه می کند او را بيشتر دوست داشته باشد.»

آنا ليانگ می گويد: «وقتی مردها گريه می کنند جالب تر بنظرم ميايند، چون احساس می کنم که بالاخره يک قسمت لطيف تر از شخصيت آنها را مشاهده می کنم.»

ساندرا مک کلی می گويد: «وقتی در کنار هم باشيم و حس کنيم احساس و شوری در آن بين وجود دارد، رابطه و لحظه استثنائی تری خواهيم داشت.»

همه اين خانم ها معتقدند که اين اشک ها آنقدر جالب و ويژه هستند که به اندازه کافی به مردها جاذبه جنسی می دهند.

* Terms of Endearment

XS
SM
MD
LG