لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۱۷

یک زن مسیحی در پاکستان به اتهام توهین به اسلام به مرگ محکوم شد


عاشق مسیح شوهر آسیه بی بی به همراه دو دخترشان با خبرنگاران در باره حکم اعدام زنش گفتگو می کند
عاشق مسیح شوهر آسیه بی بی به همراه دو دخترشان با خبرنگاران در باره حکم اعدام زنش گفتگو می کند

روز شنبه مقامات ارشد پاکستان گفتند آصف علی زرداری رئیس جمهوری آن کشور ممکن است یک زن مسیحی را که با خطر محکومیت به مرگ روبروست؛ مورد عفو قرار دهد.

این زن مسیحی که به توهین به مقدسات اسلام متهم شده است، اشگ ریزان چنین اتهامی را رد کرده است.

آسیه بی بی زن چهل و پنج ساله ای که به اتهام توهین به مقدسات اسلام در زندان بسر میبرد در یک مصاحبه تلویزیونی که در زندان انجام گرفت، این اتهام را رد کرده و با اصرار گفت که همسایگانش به مناسبت اختلاف هائی که با وی پیدا کرده اند چنین اتهام کاذبی را به وی زده اند. وی گفت ما در گذشته بر سر چاه آب و فاضلاب اختلاف هائی با یکدیگر داشته ایم. آنان بُز من را دزدیده و ضررهای دیگری نیز بمن وارد کرده بودند. وقتی که من را به اینجا می آوردند یک کمربند را بدور گردن من بسته بودند، من را بروی زمین میکشیدند و قصدشان این بود که من را بکشند.

... و در حالی که پنج فرزند آسیه بی بی برای مادرشان اشگ میریزند، عاشق مسیح شوهر آسیه بی بی در باره بازداشت زنش می گوید روحانی بزرگ او را به داخل اطاق برد. اطاقی که در آن بی بی را کتک زده و تلاش بر این داشتند تا بی بی را مجبور کنند که به جرم نکرده خود اعتراف کند و بگوید که به پیغمبر اسلام توهین کرده است. اما زنم این مسئله را رد کرد. تنها مسئله ای که در این میان بوده اختلاف بین همسایگان بوده است و بس. سپس این همسایگان وی را کتک زده و تحویل پلیس داده اند. پلیس نیز بی بی را به زندان انداخته است. آنها سپس به بی بی این گزینه را نیز داده اند که اگر به دین اسلام بگرود، او را خواهند بخشید اما بی بی گفته است من به خدا اعتقاد دارم و دین خود را تغییر نخواهم داد.

در همین حال، شهباز بهاتی وزیر امور اقلیت ها در دولت پاکستان در مورد آسیه بی بی می گوید که رئیس جمهوری مطلب را مورد توجه قرار داده و من را ماًمور کرده است که گزارش کاملی در این باره تهیه کنم. من با خانواده وی تماس گرفته ام و ما برای اجرای عدالت در کنار آنان ایستاده ایم.

وزیر امور اقلیت های دولت پاکستان همچنین می گوید که شخصاً بر این باور است که آسیه بی بی آزاد خواهد شد.

پاپ بندیکت شانزدهم رهبر کاتولیک های جهان نیز مسئله آسیه بی بی را مورد توجه قرار داده است. در همین حال گروه های حقوق بشر نیز در جهت آزادی وی تلاش هائی را شروع کرده اند.

آسیه بی بی که در اوایل ماه جاری میلادی به مرگ محکوم شده است، حدود یک سال و نیم پیش به اتهام توهین به مقدسات اسلام به زندان افتاد.

صدور چنین حکمی، انتقاد ها را در باره قوانین جاری پاکستان در چهارچوب توهین به مقدسات اسلام بخود جلب کرده است. منتقدین می گویند این قوانین برای محکوم کردن مسیحیان و برخی از اقلیت ها مورد سوء استفاده قرار گرفته است.

XS
SM
MD
LG