لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۱۴

تحلیلگر فاکس نیوز: فعالان زن آمریکایی باید از زنان ایرانی حمایت کنند


حمله نیروی انتظامی به تظاهرکنندگان با گاز اشک‌آور در مقابل ورودی دانشگاه تهران
حمله نیروی انتظامی به تظاهرکنندگان با گاز اشک‌آور در مقابل ورودی دانشگاه تهران

زن ناشناسی که در مشهد یک تنه در مقابل صف یگان ضدشورش ایستادگی می‌کند و فریاد «مرگ بر خامنه‌ای» سر می‌دهد، و زنی که جلوی دانشگاه تهران، حجاب خود را به صورت پرچم اعتراض بالای سرش به احتزاز درآورده، به سمبل جنبش جوانان سکولار ایران علیه حزب الله و حکومت سوریه و حماس تبدیل شده‌اند.

«فاکس‌نیوز» در تفسیری در باره واکنش رسانه‌های آمریکا به تظاهرات ضدحکومتی در ایران، می‌نویسد در تمام ویدیو‌هائی که در رسانه‌های اجتماعی منتشر شده، شاهد هستیم که زن‌های ایران، شجاعانه در صف مقدم هستند، و فعالان جنبش زن در آمریکا باید به حمایت از زنان ایران برخیزند.

«استیون ال. میلر» نویسنده ماهنامه «نشنال ری‌وی‌یو» و «هیت استریت» در مقاله خود در «فاکس نیوز» می‌نویسد: زن ناشناسی که در مشهد یک تنه در مقابل صف یگان ضدشورش ایستادگی می‌کند و فریاد «مرگ بر خامنه‌ای» سر می‌دهد، و زنی که جلوی دانشگاه تهران، حجاب خود را به صورت پرچم اعتراض بالای سرش به احتزاز درآورده، به سمبل جنبش جوانان سکولار ایران علیه حزب الله و حکومت سوریه و حماس تبدیل شده‌اند.

میلر می‌نویسد حالا باید پرسید کجا هستند حامیان جنبش زنان در آمریکا و اروپا، که سال گذشته توده‌وار به انتخاب دونالد ترامپ آن هم یک روز بعد از مراسم سوگند ریاست جمهوری، دست به اعتراض زدند؟

تحلیلگر فاکس نیوز نوشته، فعالان زن آمریکایی که مدعی حمایت از زنان مسلمان هستند، باید موضع خود را روشن کنند. آیا هوادار زن‌های ایران هستند یا حامی دین‌سالاری محافظه‌کاری هستند که آنها را سرکوب می‌کند.

او می‌نویسد تعجب دارد که در فیسبوک و توئیتر، فعالان زن در آمریکا و اروپا از همجنسان تحت ستم خود در ایران حمایت نمی‌کنند. از رهبرانی مثل «تامیکا مالوری»، «کارمن په رز»، «جانیا اینگرام» و «لیندا سرور»، و امثال آنها، تنها یک «توئیت» دیده شد، به قلم «لیندا سرور» که نوشته: «دونالد ترامپ که از زنان معترض در ایران حمایت می‌کند، ولی ورود آنها را به آمریکا منع می‌کند.»

میلر می‌نویسد خانم سرور متوجه نیست که این زن‌ها در ایران جان خود را به خطر انداخته‌اند، نه برای حق ورود به آمریکا، بلکه برای حق زندگی آزاد در کشور خود.

خانم لیندا سرور، که مدعی حمایت از زنان مسلمان است، باید موضع خود را روشن کند. آیا هوادار زن‌های ایران است یا حامی دین‌سالاری محافظه‌کاری است که آنها را سرکوب می‌کند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG