لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۰۶

پیروزی برزیل و استرالیا در جام جهانی زنان


پیروزی برزیل و استرالیا در جام جهانی زنان
پیروزی برزیل و استرالیا در جام جهانی زنان

در نخستین بازی از گروه چهارم، امروز، تیم ملی استرالیا در یک بازی زیبا و پربرخورد موفق شد با حساب سه بر دو از سد گینه استوایی عبور کند.

در این دیدار که در شهر بوخوم با قضاوت ضعیف داوران مجارستانی برگزار شد، استرالیا خیلی زود و در دقیقه۸ توسط خامیس به گل نخست دست یافت. درحالیکه مدافع تیم قهرمان آفریقا در محوطه جریمه با دست توپ را در دست گرفت داور بازی به راحتی از کنار این حرکت گذشت تا بار دیگر داوری فوتبال خبر ساز شود. درادامه آنونمان از گینه در دقیقه ۲۲ موفق شد بازی را به تساوی بکشاند تا دو تیم با تساوی یک بر یک به رختکن بروند. در نیمه دوم و در دقیقه ۴۸ اگموند باز هم برتری را به اردوی ماتیلداها برد. تنها سه دقیقه بعد وانا اختلاف را برای استرالیا به دو گل رساند. در دقیقه ۸۳ آنموند بار دیگر برای گینه گلزنی کرد تا این تیم به تساوی در این دیدار امیدوار شود. اما تا پایان بازی گل دیگری از خط دروازه ها عبور نکرد تا استرالیا پیروز این میدان لقب بگیرد. با این نتیجه استرالیا با سه امتیاز و به دلیل تفاضل گل کمتر در رده سوم قرار گرفت و گینه استوایی هم بدون امتیاز در قعر گروه باقی ماند تا از صعود به دور بعد نا امید شود.

اما روز گذشته تیم ملی فوتبال آمریکا با پیروزی در برابر کلمبیا صعود خود به مرحله یک چهارم نهایی را مسجل کرد. ملی پوشان آمریکا که در شهر سینسهایم به مصاف نماینده آمریکای جنوبی رفته بودند موفق شدند با نتیجه سه بر صفر به برتری دست یابند تا در صدر جدول رده بندی گروه سه قرار بگیرند. در نیمه نخست این دیدار هدر اوریلی هافبک ۲۶ ساله و باتجربه آمریکا در دقیقه ۱۲ سفید پوشان را پیش انداخت تا این تیم نیمه نخست را برتری یک بر صفر به رختکن برود. در نیمه دوم و در دقیقه۵۰ مگان راپینو اختلاف را به دو گل رساندراپینو که گیتاریست خوبی هم هست بعد از گلزنی حسابی رجز خوانی کرد تا شاگردان پیه سوندهاگه از برد خودشان مطمئن شوند. تنها هفت دقیقه بعد کارلی لوید هافبک ذخیره این تیم هم با گلزنی تیر خلاص را بر پیکر کلمبیا شلیک کرد تا آمریکا سه بر صفر این دیدار را به سود خود خاتمه دهد. با این نتیجه تیم ملی آمریکا با شش امتیاز از دو بازی در صدر قرار گرفت و صعود خود به دور بعد را مسجل کرد. کلمبیا هم بدون امتیاز از دو دیدار از دور مسابقات حذف شد. دیدار بعدی آمریکا با هموطنان سرمربی این تیم یعنی سوئد خواهد بود.

البته سوئدی ها هم با برد دیروز خودشون مقابل کره شمالی همچنان در تعقیب آمریکایی ها هستند. دیروز در دیگر دیدار این گروه تیم ملی سوئد در برابر کره شمالی به برتری رسید. تا زردپوشان هم به دور بعد این مسابقات راه یابند. سوئدی ها که در اگسبورگ به مصاف کره شمالی رفتند و موفق شدندکره ای ها سخت کوش را با یک گل مغلوب کنند. نیمه نخست این دیدار به رغم حملات دو تیم بدون گل خاتمه یافت. در نیمه دوم و در دقیقه ۶۴ لیسا دالکویست سوئد را پیش انداخت. این نتیجه تا پایان بازی پابرجا ماند تا سوئد مانند دیدار نخست در این بازی هم با نتیجه یک بر صفر به برتری برسد. با این نتیجه سوئد به مانند آمریکا با شش امتیاز از دو بازی و به دلیل تفاضل گل کمتر در رده دوم گروه قرار گرفت تا به یک چهارم نهایی این مسابقات راه یابد. کره شمالی هم بدون امتیاز از دو بازی، بالاتر از کلمبیا رده سوم گروه سه را به خود اختصاص داد تا از صعود به دور بعد بازماند.

XS
SM
MD
LG