لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۶:۳۳

زن باردار چینی پس از رد درخواست سزارین خودکشی کرد


در چین خانواده زن باید اجازه سزارین او را بدهند و همین مساله با اعتراض هایی روبرو شده است.
در چین خانواده زن باید اجازه سزارین او را بدهند و همین مساله با اعتراض هایی روبرو شده است.

زن باردار ۲۶ ساله ای به نام «ما» در بیمارستانی در چین خودکشی کرد. خودکشی او بعد از آن روی داد که با درخواست این زن برای عمل سزارین مخالفت شد. او خودش را از طبقه پنجم ساختمان بیمارستان به بیرون اندخت و مادر و نوزاد در دم کشته شدند.

به گفته یکی از پزشکان این بیمارستان، «ما» چندین بار اتاق زایمان را ترک کرد تا به خانواده اش بگوید درد برایش غیر قابل تحمل شده و می خواهد سزارین شود اما خانواده اش اجازه این عمل را ندادند.

بنا به قوانین چین، اجازه عمل سزارین به خانواده بیمار بستگی دارد.

همسر او، «یان» ادعا می کند خانواده مخالفتی با درخواست «ما» نکرده اند.

«ما»، چهل و یک هفته باردار بود و به خاطر بزرگی سر نوزاد، زایمان طبیعی برایش خطرناک بود.

بیمارستان می گوید برای کسب اجازه با خانواده او صحبت کردند اما آنها گفتند هرچند ریسک ناشی از زایمان طبیعی برای خانم «ما» را درک می کنند اما اجازه نمی دهند نوزاد با عمل سزارین به دنیا آید.

همسر زن باردار می گوید پس از اینکه دید او درد وحشتناکی دارد، از بیمارستان درخواست کرد پزشکی را که در عمل سزارین تبحر دارد به آنها معرفی کنند اما پیش از اینکه به نتیجه برسند همسرش اتاق را ترک کرد و خودش را از پنجره به بیرون انداخت.

کاربران چینی در شبکه های اجتماعی از قوانین کشورشان در رابطه با عمل سزارین انتقاد کرده اند و می گویند اجازه برای این عمل باید با خود بیمار باشد و به خانواده اش ارتباطی ندارد.

برخی نیز پا را از این فراتر گذاشتند و گفتند خانواده «ما» را باید به جرم قتل محاکمه کرد.

سزارین، پیش از این در چین رایج بود اما پس از حذف قانون «تک فرزندی» در سال ۲۰۱۵، مردم به دوفرزندی تشویق شدند و از آنجایی که سزارین ریسکهایی را برای بارداری دوم به همراه می آورد بیمارستان ها از انجام آن تا جایی که می شد خودداری می کردند.

عمل سزارین، نسبت به زایمان طبیعی ریسک بیشتری دارد و می تواند باعث زخم شدن رحم شود که برای بارداری های آینده خطرناک است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG