لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۱۲

زنی که با ادعای سرطان علاج‌ناپذیر ۵۰ هزار دلار جمع کرده بود، دستگیر شد


عکس ودوتی هوبراج با پسرانش در سایت جمع آوری پول. او پنجاه هزار دلار جمع کرد در حالیکه سرطان نداشت. عکس از توئیتر NBC6
عکس ودوتی هوبراج با پسرانش در سایت جمع آوری پول. او پنجاه هزار دلار جمع کرد در حالیکه سرطان نداشت. عکس از توئیتر NBC6

یک زن ۳۸ ساله که چند سال پیش، وانمود کرده بود سرطان علاج‌ناپذیر دارد و آنلاین از مردم کمک های مالی زیادی گرفت، روز جمعه دستگیر شد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، دادستان فدرال آمریکا، می گوید «ودوتی هوبراج» که سه سال پیش در ناحیه وستچستر ایالت نیویورک زندگی می کرد، در طول کلاهبرداری، بین اکتبر سال ۲۰۱۴ تا حد اقل مارس ۲۰۱۶، از نام «شیوانی دیئوکاران» استفاده می کرد.

به نقل از دادستان ایالات متحده آمریکا، خانم هوبراج، در طول مدت کلاهبرداری خود در حالیکه سرطان نداشت، عکس خودش را با دو پسرش، در حالیکه مو به سر ندارد روی شبکه های اجتماعی پست کرده بود و درخواست کمک کرد.

بیماران سرطانی اغلب به خاطر شیمی درمانی موهایشان می ریزد. خانم هوبراج ادعا کرد که به بیمارستان ها و مراکز درمان سرطان از جمله مرکز پزشکی اسلون – کترینگ در نیویورک رفته است ولی مدارک دادگاه نشان می دهد که او تا کنون هیچوقت تحت درمان بیماری سرطان نبوده است.

هرچند این زن اکنون مقیم فلوریدا بود اما در طول اقامتش در وستچستر ایالت نیویورک، او حداقل از ۳۰۰ نفر مجموعا بیش از ۵۰ هزار دلار اعانه دریافت کرد.

بنا به یکی از شکایتها، خانم هوبراج ادعا کرده بود به دو سرطان خون و کبد مبتلا است و ۱۸ ماه بیشتر زنده نخواهد ماند. بعد برای پول جمع کردن برای او، یک ضیافت شام با سرو اسپاگتی سازمان یافت.

جون کیم، جانشین دادستان ایالات متحده آمریکا در منتهن در بیانیه خود گفت: «هوبراج وانمود کرد که سرطان دارد که نداشت، و با استفاده از سایت «گو فاند می» (GoFundMe)و با کمک یک دبیرستان محلی، کمک های مالی مردم را جمع آوری کرد که قرار بود خرج درمان پزشکی اش شود.»

او متهم به کلاهبرداری آنلاین شد که حداکثر جزای آن ۲۰ سال زندان است.

ویلیام سوئینی، دستیار مدیر دفتر «اف بی آی» در نیویورک گفت جرمی که این زن به آن مرتکب شده، بی عدالتی به کسانی است که واقعاً نیاز به کمک و حمایت جامعه را دارند و اکنون ممکن است به خاطر ادعای دروغی که این زن کرده، مورد شک قرار بگیرند.

خانم هوبراج قرار است روز جمعه، ۱۶ اوت، در دادگاه فدرال «وایت پلینز» نیویورک حاضر شود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG