لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۳۹

یک زن ۹۴ ساله با معدل عالی از دانشگاه فارغ التحصیل شد


ایمی کریتان، ۹۴ ساله، در یک مراسم غیر مترقبه لیسانس اش را از مدیر دانشگاه، پال لوبلانک دریافت کرد
ایمی کریتان، ۹۴ ساله، در یک مراسم غیر مترقبه لیسانس اش را از مدیر دانشگاه، پال لوبلانک دریافت کرد

زنی که در ۹۴ سالگی توانست در رشته ادبیات انگلیسی از دانشگاه با نمره عالی فارغ التحصیل شود، در مراسمی در شهر هانولولو تجلیل شد.

ایمی کریتان ۹۴ ساله، اهل هاوایی آمریکا، پس از تکمیل یک دوره دو سال و نیمه آنلاین، در رشته ادبیات انگلیسی و نگارش هنری، با معدل عالی از دانشگاه «سادرننیو همشایر» آمریکا فارغ التحصیل شد.

دانشگاه سادرن نیو همشایر در صفحه فیسبوکش نوشته است: «خیلی چیزها هست که ایمی کریتان را استثنائی کرده است - گرفتن مدرک تحصیلی اش در ۹۴ سالگی تنها یکی از آنها است. مبارک است، ایمی!»

خانم کریتان که معدل کل اش عالی یعنی ۴.۰ (معادل معدل ۲۰ در ایران) بود، در یک مراسم و جشن در شهر خودش هونولولو ایالت هاوایی مدرکش را دریافت کرد.

پال لوبلانک مدیر دانشگاه، همراه با گروهی استاد، مشاور، و دیگر کارمندان دانشگاه همه به هاوایی رفته بودند و در این مراسم شرکت داشتند.

لوبلانک به خبرگزاری «اینساید ادیشن» گفت: «خیلی خوب بود و خوش گذشت. چون این داستان به قلب مردم می نشیند.»

خانم کریتان گفت که او دانشگاه را در سال ۱۹۶۲ آغاز کرد ولی پس از طلاق مجبور شد تحصیلاتش را توقف کند؛ چون باید چهار فرزندش را دست تنها بزرگ می کرد.

او می گوید فکر کرد بهترین راه وقت گذراندن در دوران بازنشستگی، ادامه دادن به تحصیلاتش است. «نمی توانستم تصور کنم که نشسته ام و مدام آنلاین در «نتفلیکس» فیلم تماشا می کنم. در تلویزیون هم چیز خوبی نیست و من هم سریال های آبکی را دوست ندارم.»

خانم کریتان می گوید او مطمئن شد که خودش را با فن آوری ها به روز نگه دارد تا بتواند کلاس هایش را آنلاین تکمیل کند.

لوبلانک، مدیر دانشگاه می گوید آنها همه خیلی شگفت زده شدند، «برای کسی که در ۹۰ سالگی به دانشگاه باز گردد و بتواند از پس تمام این فن آوریهای جدید بر آید، خیلی شگفت انگیز است. ولی از آنجایی که ایمی را می شناسیم، زیاد هم از این مسئله تعجب نمی کنیم.»

خانم کریتان که به گفته خودش، تصمیم دارد کتاب کودکان بنویسد، می گوید که تحصیلات و یادگیری برای او هنوز ادامه دارد، و اکنون روی مدرک فوق لیسانس اش کار می کند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG