لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۹:۴۵

رونمایی از تندیس چرچیل در کنگره آمریکا


رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، طی این مراسم گفت:«وینستون اسپنسر چرچیل بهترین دوستی بوده که ایالات متحده داشته است.»

کنگره آمریکا از تندیس یادبود وینستون چرچیل، نخست وزیر بریتانیا طی جنگ دوم جهانی رونمایی کرده است. این تندیس به نشان ادای احترام به دوستی پایا و نزدیک چرچیل با ایالات متحده، و رابطه دوستانه دیرینه میان آمریکا و بریتانیا، ساخته و نصب شده است.

مراسم رونمایی از این تندیس روز چهارشنبه ۳۰ اکتبر ۲۰۱۳ برگزار شد.

رونمایی از این تندیس طی مراسمی خاص انجام شد. طی این مراسم یاد چرچیل گرامی داشته شد. وی در زمان حیاتش به شهروندی افتخاری ایالات متحده درآمده بود.

در مراسم رونمایی از تندیس وینستون چرچیل نمایندگان دموکرات و جمهوریخواه درباره وی سخنرانی کردند. مادر وینستون چرچیل آمریکایی بوده و اجداد وی در جنگ برای حفظ منافع آمریکا شرکت کرده بودند.

جان بینر، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، طی این مراسم گفت:«وینستون اسپنسر چرچیل بهترین دوستی بوده که ایالات متحده داشته است.»

نانسی پلوسی، رهبر دموکرات مجلس نمایندگان، طی سخنانی که در این مراسم ایراد کرد، چرچیل را اسطوره دموکراسی خواند و گفت چرچیل همواره جایگاه ویژه ای در ایالات متحده دارد، و اکنون جایگاهی خاص در ساختمان کنگره نیز یافته است. خانم پلوسی آقای چرچیل را بزرگی خواند که شجاعتش ورای نسل ها و اعصار است.

جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا، نیز گفت که چرجیل همواره الهام بخش نمایندگان کنگره آمریکا و آمریکاییانی که در جای جای این قاره زندگی می کنند، خواهد بود.

تندیس برنز وینستون چرچیل از سوی بنیاد چرچیل در شیکاگو به کنگره آمریکا اهدا شده است. مراسم اهدای این تندیس با اجرای موسیقی زنده راجر دالتری همراه بود.
XS
SM
MD
LG