لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۵۳

دختر ویل اسمیت درنقش «آنی» ستاره یتیم نمایش برنده جایزه برادوی


دختر ویل اسمیت درنقش «آنی» ستاره یتیم نمایش برنده جایزه برادوی
دختر ویل اسمیت درنقش «آنی» ستاره یتیم نمایش برنده جایزه برادوی

ویل اسمیت، بازیگرو تهیه کننده سینمای هالیوود پس از آن که پسر خود «جیدن» را دریک بازسازی تازه از فیلم قدیمی«پسر کاراته باز» شرکت داد، درصدد است تا این بار دخترکوچک خود «ویلو» Willow، ستاره نورسیده موسیقی پاپ را در بازسازی تازه ای از نمایش موزیکال «آنی» Annie به معروفیت برساند.

آنی نمایش موزیکالی است براساس کتاب کمیکی به همین نام درباره دختربچه یتیمی که برای پیدا کردن پدر و مادر خود از یتیم خانه فرار می کند. «آنی» پس از آن که توسط یک مرد ثروتمند و نیکوکار به فرزندی قبول می شود درنهایت به ملاقات رئیس جمهور آمریکا می رود. اجرای این نمایش که درسال ١٩٧٧ برای نخستین بار برروی صحنه برادوی آمد به مدت ٦ سال ادامه داشت و چند جایزه تئاتری معتبر از جمله «تونی» Tony's Award را از آن خود ساخت.

روز چهارشنبه ٢٦ ژانویه، کمپانی فیلمسازی «سونی»Sony Pictures Entertainment رسما اعلام کرد که این پروژه را دردست دارد و فیلم «آنی» به زودی با شرک «ویلو اسمیت» جلوی دوربین خواهد رفت. سخنگوی «سونی پیکچرز اینترتینمنت» هم چنین اعلام کرد که چند پروژه سینمایی بزرگ دیگر نیز به صورت مشترک بین این شرکت، ویل اسمیت، شاون «جی – زی» کارتر و دیگران در دست تهیه است.

«آنی» نخستین فیلم و محصول مشترک همکاری، «سونی»، «جی – زی» و شرکت فیلمسازی «اورلوک» Everlook است که ویل اسمیت و همسرش «جیدا پینکت اسمیت» مدیریت آن را برعهده دارند.

ویل اسمیت و «جی – زی» بتازگی در «برادوی» و در یک نمایش موزیکال به نام «فلا» Fela با هم همکاری داشته اند. این فیلم درباره زندگی و زمانه «فلا آنیکولاپو کوتی» موزیسین و آهنگساز اهل نیجریه است.

شرکت تهیه فیلم «سونی» اعلامیه رسمی «داگ بلگراد» مدیر استودیوی تهیه و پخش فیلم «کلمبیا» را دراختیار خبرگزاری ها گذاشته است در آن بلگراد نوشته است :«زمان آن رسیده که آنی یک بار دیگر بر روی پرده بزرگ سینما بیاید. البته در اتخاذ این تصمیم استعداد شگرف هنرمند خردسال «ویلو اسمیت» نقش مهمی داشته است و درواقع ما با اطمینان خاطر می گوئیم که «ویلو» درنقش «آنی» خواهد درخشید.»

«آنی» درسال ١٩٨٢ برای نخستین باز از شکل تئاتری آن به صورت فیلمنامه درآمد. این فیلم توسط «جان هوستون» فقید کارگردانی شد و آلبرت فینی و کارول برنت از بازیگران اصلی آن بودند و نقش «آنی » را هم هنرپیشه خردسال «آیلین کوئین» بازی می کرد. هم چنین در سال ١٩٩٩ شبکه تلویزیونی «ای بی سی» ABC نیز نسخه دیگری از«آنی» را تهیه کرد که کارگردان آن «راب مارشال» بود.

«جی – زی» که از چندی پیش «ویلو اسمیت» را به عنوان یکی از خوانندگان «لیبل» صفحه پرکنی خود انتخاب کرده است یکی از ترانه های خاطره انگیز نمایش موزیکال «آنی» به نام «زندگی سختی است» را در یک سی دی تک آهنگی با «ویلو» کار کرده است. این تک آهنگ با نام تازه «سرود محله فقرا – زندگی سخت است» که به محله اقلیت نشین سیاهان «هارلم» اشاره دارد با موفقیت زیادی روبرو بوده است.

شرکت فیلمسازی «اورلوک» هم که توسط «جیمز لاسیتر» و «ویل اسمیت» پایه گزاری شده است تا کنون فیلم های موفقی تهیه کرده است. فیلم های «علی»Ali (درباره مشت زن معروف آمریکایی محمد علی کلی)، «به دنبال خوشبختی»(با شرکت ویل و جیدن اسمیت) و به تازگی فیلم «پسر کاراته باز» از محصولات موفق این شرکت فیلمسازی به شمار می روند.

«ویل اسمیت» که از طریق یک سریال کمدی تلویزیونی به معروفیت رسید بعدها توانست از طریق بازسازی سینمایی یکی ازنمایشنامه های موفق تئاتر برادوی به نام «شش درجه جدایی» Six Degree of Separation به سینما راه پیدا کرده و در یک نقش هنری و جدی سینمایی مورد توجه قرار بگیرد.

دراین فیلم ویل اسمیت نقش یک مردی همجنسگرا را بازی می کند که خود را به جای شخص دیگری جا می زند تا بتواند با یک خانواده مرفه سفید پوست در بالای شهر منهتن زندگی کند. هم بازی های «اسمیت» در این فیلم «دانلد ساترلند» و «استاکار چنینگ» بودند.

XS
SM
MD
LG