لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۰۳

حمایت ویل اسمیت از بی‌خانمان‌ها؛ صدها نفر یک شب در هوای سرد نیویورک بیرون از خانه خوابیدند


 ویل اسمیت سال ۲۰۰۶ در فیلم «در جستجوی خوشبختی» در نقش یک بی‌خانمان بازی کرده بود.
ویل اسمیت سال ۲۰۰۶ در فیلم «در جستجوی خوشبختی» در نقش یک بی‌خانمان بازی کرده بود.

ویل اسمیت، سال‌ها بعد از بازی در نقش یک مرد تهی‌دست - یکی از تحسین برانگیزترین نقش هایش در حرفه فیلم – هنوز نسبت به بی خانمانی احساساتی می شود.

این بازیگر هالیوود اکنون کارزاری را برای مبارزه با معضل بی‌خانمانی در نیویورک به راه انداخته است. او از پیکارگران در این جنبش نیکوکارنه خواست تا در یک شب سرد زمستانی نیویورک در خیابان بخوابند.

صدها نفر به منظور آگاه سازی و جمع‌آوری کمک‌های مالی، روز شنبه در هوای بسیار سرد در «تایمز اسکوئر» نیویورک با شال و کلاه و پتو و لحاف گرد هم آمده بودند تا یک شب را در خیابان بخوابند و به این ترتیب برای مبارزه با معضلی که سازمان‌دهندگان این برنامه آن را «میزان بی‌سابقه بی‌خانمانی در سطح جهان» نامیده‌اند، پول جمع کنند.

آقای اسمیت که خود در این جمع حضور داشت رو به حضار گفت، بازی در فیلم «در جستجوی خوشبختی» در سال ۲۰۰۶، در نقش مرد فروشنده‌ای که مجبور شده بود با پسر خردسالش در خیابان های سانفرانسیسکو زندگی کند، برای او «تجربه ای بود که زندگیش را عوض کرد» و به او فرصت داد تا بدبختی فقر را درک کند.

مردم بیش از ۵۰ شهر در جهان روز شنبه به منظور حمایت از کارزار «بیرون خوابیدن بزرگ جهان» (World’s Big Sleep Out) شرکت کردند.

در بیانیه ای که این کارزار در آن روز منتشر کرد، با اشاره به تعداد بسیار زیاد افراد بی‌خانمان، آمده است که «بیش از ۶۲ هزار نفر، از جمله ۲۲ هزار کودک، امشب در پناهگاه‌های افراد بی‌خانمان می‌خوابند و تعداد بی‌خانمانان و پناهندگان در شهرهای سراسر جهان هر سال رکوردی تازه را رقم می‌زند.»

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG