لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۷:۱۶

واکنش ها به پیام های منتشر شده در ویکی لیکس ادامه دارد


در یکی از پیام های دیپلماتیک درز کرده در ویکی لیکس، دمیتری مدودوف تابع آقای پوتین توصیف شده است
در یکی از پیام های دیپلماتیک درز کرده در ویکی لیکس، دمیتری مدودوف تابع آقای پوتین توصیف شده است

به دنبال انتشار یکی از پیام های دیپلماتیک درز کرده آمریکا در سایت ویکی لیکس، ولادیمیر پوتین، نخست وزیر روسیه از رابرت گیتس، وزیر دفاع آمریکا انتقاد کرد. گفته می شود در یکی از این پیام ها، آقای گیتس گفته است که دموکراسی در روسیه ناپدید شده است.

در برخی دیگر از پیام های دیپلماتیک درزکرده به سایت ویکی لیکس، روسیه یک دولت مافیایی توصیف شده است. همچنین از دمیتری مدودوف، رییس جمهوری این کشور به عنوان فردی تابع آقای پوتین یاد شده است.

حزب دموکرات آزاد که یک حزب ائتلافی در آلمان است نیز یکی از مسوولان ارشد خود را اخراج کرد. در یکی از پیام های دیپلماتیک فاش شده در ویکی لیکس فاش شده بود که وی اطلاعات محرمانه ای را در خصوص مذاکرات مربوط به دولت ائتلافی، به سفارت آمریکا در برلین داده است.

در یکی دیگر از ۲۵۰ هزار پیام دیپلماتیک منتشر شده در ویکی لیکس آمده است که مسوولان بریتانیایی، با استفاده از یک خلاء قانونی، به آمریکا اجازه دادند که بمب های خوشه ای را در قلمرو بریتانیا ذخیره کند. در این پیام دیپلماتیک احتمال زده شده است که وزارت خارجه بریتانیا به پارلمان این کشور درباره توافق موقت مربوط به ذخیره سازی بمب های خوشه ای حرفی نزده است. اما یک سخنگوی وزارت امورخارجه بریتانیا هرگونه اتهام مبنی بر اینکه این وزارتخانه پارلمان را گمراه کرده و یا به آن اطلاع نداده است را رد کرد.

XS
SM
MD
LG