لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۱۶

ویکی لیکس، تلاش برای زندگی آن لاین


ویکی لیکس، تلاش برای زندگی آن لاین
ویکی لیکس، تلاش برای زندگی آن لاین

در حالی که وب سایت «ویکی لیکس» تلاش می کند تا همچنان فعال باقی بماند حمله های گسترده سرورهای کامپیوتری در روز جمعه مدیران آن را ناگزیر کرد تا نشانی و عنوان اینترنتی خود را تغییر دهند و برای ادامه فعالیت و هموار ساختن راه دسترسی کاربران از کشوری به کشوری بروند.

در این میان، جولیان آسانژ بنیانگذار گروه، در یک مصاحبه اینترنتی با روزنامه بریتانیایی گاردین گفت «من و همکارانم به دلیل تهدیدهای گسترده باید احتیاط های امنیتی بیشتری به عمل می آوریم.»

به نظر می رسد وب سایت اصلی Wikileaks. org مسدود شده است. روز پنجشنبه پس از حمله گسترده هکرها که همه سیستم را تهدید می کرد، دسترسی اینترنتی به ویکی لیکس مسدود شد. در حالی که هنوز انتشار بیش از ۲۵۰ هزار سند سیاسی هنوز از طریق یک سرور مستقر در سویس، آن لاین باقی مانده بود.

در همین حال «آمازون دات کام» هم که میزبان سایت ویکی لیکس بود، رابطه خود را با آن قطع و اعلام کرد این وب سایت مالک مطالبی که منتشر می کند، نیست.

این در حالی است که هنوز از محل اقامت آقای آسانژ اطلاعی در دست نیست. اما برخی منابع خبری از زندگی مخفی وی در انگلستان خبر داده اند. هفته جاری و پس از آن که انتشار اسناد جدید در این وب سایت موجی از اعتراض به همراه داشت، دادگاهی در سوئد حکم دستگیری وی را به اتهام تجاوز جنسی صادر کرد.

XS
SM
MD
LG