لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۲۱

دادگاه بریتانیا با صدور قرار برای جولیان آسانژ موافقت می کند


دادگاه بریتانیا با صدور قرار برای جولیان آسانژ موافقت می کند
دادگاه بریتانیا با صدور قرار برای جولیان آسانژ موافقت می کند

یک دادکاه بریتانیا یک وثیقه ۲۰۰هزار پاوندی « ۳۱۵ هزار دلاری » برای جولیان آسانژ بنیانگذار ویلیکیکز صادر کرده است.

بی بی سی روز سه شنبه گزارش داد آسانژ، بعنوان بخشی از قرار، باید یک دستبند الکتریکی همراه داشته باشد و هدف محدودیت رفت و آمد خواهد بود.

آسانژ از هفته پیش بر اساس حکم دستگیری سوئد در بریتانیا زندانی بود. او در آنجا در ارتباط با اتهام تجاوز جنسی تحت تعقیب قرار دارد.

آسانژ که این اتهام را تکذیب می کند، پیشتر از سلولش درزندان گفت او بر تصمیم انتشار هزاران سند محرمانه دولت امریکا در وب سایت خود پای بند است.

تلویزیون استرالیا می گوید آسانژ در جریان ملاقات با مادرش در زندان به او گفت « باورهایش استوار است» و به ایده آل هایی که در مورد آزادی اطلاعات ابراز داشته، وفادار است.

جفری رابرتسون وکیل مشهورحقوق بشر، نماینده آسانژ در دادگاه بود.

مادر آسانژ که از استرالیا به بریتانیا سفر کرد بیانیه ای را از طرف فرزندش ، که گفت هنگام ملاقات با او در زندان کپی کرد، خواند، و اظهار داشت به آسانژ فقط سه بار اجازه ملاقات و سه بار مکالمه تلفنی داده شد ، و به کامپیوتر دسترسی ندارد.

آسانژ در بیانیه گفت شرایط فعلی او در اعتقادش به این که در انتشار صدها تلگرام دیپلماتیکی محرمانه امریکا و دیگر اسناد طبقه بندی شده درست عمل کرده، تاثیری ندارد.

آسانژ همچنین از شرکت های مالی « پی پل»، مستر کارد و ویزا که سرویس هایشان به وب سایت ویکیلیکز را متوقف ساختند انتقاد کرد و آنها را متهم کرد که « ابزار سیاست خارجی امریکا» هستند. او از طرفداران جهانی خود خواست از کارهایش حفاظت کنند.

XS
SM
MD
LG