لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۱:۲۰

فهرست شخصیت‌های مشهور دنیای پاپ که برای شرکت در کنسرت «یک جهان» متحد شدند


آرشیو - لیدی گاگا در جشن نوزه متروپالیتن نیویورک «مت گالا» مه ۲۰۱۹
آرشیو - لیدی گاگا در جشن نوزه متروپالیتن نیویورک «مت گالا» مه ۲۰۱۹

روز شنبه لیدی گاگا، تیلور سوئیفت، پل مک‌کارتنی، گروه رولینگ استونز، بیانسه، و اپرا وینفری در یک برنامه تلویزیونی ويژه تشکیل یافته از بخش‌های موسیقی، کمدی، و روایت خاطرات و داستان‌های شخصی، از آنهایی که در بحران کرونا همچنان در خطوط مقدم می‌جنگند، تجلیل کردند.

به گزارش رویترز، این رویداد با عنوان «یک جهان: با هم در خانه»، از طریق چندین شبکه تلویزیونی در آمریکا و سایر کشور‌ها پخش شد، که شامل ستارگان مشهور دنیای پاپ، و بزرگترین گردهمایی مجازی از چهره‌های مطرحی بود که تاکنون به نشان اتحاد و همدردی در بحران همه‌گیری جهانی کرونا جدا از هم، ولی در یک‌جا و در یک برنامه، جمع شده بودند.

شرکت‌کنندگان در این کنسرت مجازی، که در خانه‌هایشان ویدیو ضبط کرده بودند، شامل التون جان، جنیفر لوپز، استیوی واندر، دیوید بکهام فوتبالیست بریتانیایی، میشل اوباما و لورا بوش، بانوان اول پیشین آمریکا، آندریا بوچلی، سلین دیان، بیلی آیلیش، بیل گیتس، و ده‌ها نفر دیگر بود.

این رویداد به سرپرستی سازمان بهداشت جهانی و گروه غیرانتفاعی «شهروند جهان»، داستان‌های شخصی معلمان، کادر مراقبت‌های بهداشتی، کارمندان سوپرمارکت‌‌‌‌ها، راننده‌های تحویل کالا، پستچی‌ها، و دیگر کارکنانی که در بحران کرونا در خطوط مقدم به خدمات خود ادامه می دهند، را نیز روایت کرد.

این رویداد به جای گردآوری کمک‌های مالی عموم، کمپانی‌ها و گروه‌های بشردوستانه را تشویق به اهدای کمک‌های مالی به صندوق کووید۱۹ سازمان بهداشت جهانی کرد. به گفته سازمان دهندگان، تاکنون ۱۵۰ میلیون دلار اهدایی جمع کرده‌اند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG