لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۵۵

پیش بینی آماری در مورد ابتلای ٥٢٢ میلیون نفر به بیماری دیابت تا سال ٢٠٣٠


پیش بینی آماری در مورد ابتلای ٥٢٢ میلیون نفر به بیماری دیابت تا سال ٢٠٣٠
پیش بینی آماری در مورد ابتلای ٥٢٢ میلیون نفر به بیماری دیابت تا سال ٢٠٣٠

«فدراسیون بین المللی دیابت» براساس آمارهای جهانی پیش بینی کرده است که تا سال ٢٠٣٠ میلادی ٥٢٢ میلیون نفر در سراسر جهان به بیماری دیابت مبتلا خواهند شد.

بنا به اعلام «سازمان بهداشت جهانی»، حدود ٣٤٦ میلیون نفر در سراسر جهان به دیابت مبتلا هستند و هشتاد درصد موارد مرگ و میر ناشی از این بیماری در کشورهای در حال توسعه به وقوع پیوسته اند.

«فدراسیون بین المللی دیابت» در گزارشی که اخیراً منتشر کرد، بر اساس سن و تغییرات جمعیت شناسی پیش بینی کرده است که طی دو دهه آینده از هر ده بزرگسال یک نفر به بیماری دیابت مبتلا خواهد بود.

پیش بینی در مورد ابتلای حدود ٥٢٢ میلیون نفر به بیماری دیابت تا سال ٢٠٣٠ شامل هر دو نوع بیماری دیابت است.

در گزارش این فدراسیون آمده است انتظار می رود که تعداد موارد ابتلای به این بیماری حتی در آفریقا که بیماری های مسری در صدر عوامل مرگ و میر انسانی بوده اند، نیز به نود درصد افزایش یابد.

«سازمان بهداشت جهانی» پیش بینی کرده است که آمار مرگ و میر ناشی از ابتلای به بیماری دیابت تا سال ٢٠٣٠ به دو برابر افزایش یابد.

گوژکا روژلیک، رئیس واحد دیابت « سازمان بهداشت جهانی» گفت «این ارقام معتبر هستند اما ما صحت آن ها را نمی توانیم مورد تایید قرار دهیم. تعداد قابل توجهی از موارد آتی ابتلای به دیابت قابل پیش بینی بودند».

وی تاکید کرده است: «مشاهده این مسئله که مردم هنوز به بیماری جدی و ناتوان کننده همچون دیابت مبتلا هستند، نگران کننده است، این بیماری زندگی آن ها را کوتاه می کند، اما اگر ما اقدامات مداخله جویانه اتخاذ کنیم، می توان از آن پیشگیری کرد.»

XS
SM
MD
LG