لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۰۷

سازمان بهداشت جهانی: همه کشورها باید برای مهار ویروس کرونا تلاش کنند


بخش انگلیسی صدای آمریکا - «سازمان بهداشت جهانی» با وجود بهبود چشمگیر شرایط در چین و کره جنوبی می گوید تا پایان شیوع ویروس کرونا در آن منطقه راه زیادی مانده است.

تاکاشی کاسایی، مدیر منطقه غرب اقیانوس آرام «سازمان بهداشت جهانی»، گفت: «این یک نبرد بلندمدت خواهد بود و ما نمی توانیم در تدابیر دفاعی‌مان کوتاه بیاییم. لازم است هر کشوری منطبق بر وضعیت محلی خود به واکنش ادامه دهد.»

چین روز سه شنبه از یک مورد مرگ و ۴۸ مورد تازه ابتلا به ویروس کرونا خبر داد که هیچ کدام سرایت محلی نبوده است. گزارش ها از کره جنوبی از ۱۲۵ مورد جدید بیماری «کووید۱۹» حکایت دارد.

کاسایی گفت، «سازمان بهداشت جهانی» هیچ شواهدی در دست ندارد که نشان دهد افزایش درجه حرارت هوا در فصل گرما به کند شدن فعالیت ویروس کرونا منجر می شود، و روشن نیست این همه‌گیری چه وقت پایان خواهد گرفت.

متیو گریفیث، اپیدمیولوژیست مشاور «سازمان بهداشت جهانی»، می‌گوید موارد جدید «کووید ۱۹» در کشورهای فقیر منطقه مانند لائوس و میانمار که تازه هفته پیش گزارش شد تصویری واقعی از میزان شیوع در آن کشورها نیست؛ زیرا آن کشورها به کیت‌های آزمایشی کافی دسترسی ندارند.

کاسایی و متخصصان «سازمان بهداشت جهانی» تاکید دارند دولت ها باید تدابیری فعالانه را در پیش بگیرند و فشار برای توقف گسترش ویروس را حفظ کنند.

مایکل رایان، مدیر اجرایی برنامه امور اضطراری در «سازمان بهداشت جهانی»، گفت مقامات امیدوارند کشورهایی مانند ایتالیا و اسپانیا که در حال حاضر بدترین تاثیرات را متحمل می شوند به زودی شاهد به ثبات رسیدن وضعیت باشند. او افزود که ویروس خودش متوقف نمی شود و لازم است دولت ها به کاستن از شمار مبتلایان ادامه دهند.

ماریا ون کرکهوف، مسئول امور فنی مبارزه با ویروس کرونا، تاکید کرد تلاش های عمومی باید شامل آزمایش، انزوا، یافتن تماس‌ها، و قرنطینه کردن آن تماس‌ها باشد.

او افزود: «شواهدی وجود ندارد که نشان دهد ماسک زدن عمومی مزیت بالقوه‌ای داشته باشد.» وی گفت که حتی شواهدی در دست است که نشان می‌دهد استفاده نادرست از ماسک اثرات معکوس دارد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG