لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۲۵

اجرای برنامه توسط گروه اسطوره ای «هو» در مسابقات نهایی فوتبال آمریکایی موسوم به «سوپر باول»


اجرای برنامه توسط گروه اسطوره ای «هو» در مسابقات نهایی فوتبال آمریکایی موسوم به «سوپر باول»
اجرای برنامه توسط گروه اسطوره ای «هو» در مسابقات نهایی فوتبال آمریکایی موسوم به «سوپر باول»

نام گروه راک اندرول «هو» The Who امسال به فهرست بلند بالای هنرمندانی که در روز موسوم به «سوپرباول» Super Bowl یا روز برگزاری مسابقات نهایی فوتبال آمریکایی در «هاف تایم» یا زمان نیمه بازی های فوتبال این مسابقات دست به اجرای موسیقی زدند اضافه شد.

این درحالی است که اعضای باقی مانده از این گروه اسطوره ای بریتانیائی، «پیت تاونزند» و «راجر دالتری» اعتراف کرده اند که کوچکترین اطلاعاتی در باره فوتبال آمریکایی و چگونگی انجام این بازی ها ندارند. اما این گروه نیز چون گروه های دیگر انگلیسی ازجمله «رولینگ استونز» و بیتل سابق،«پل مک کارتنی» برای اجرای برنامه در بین دو نیمه بازی های «سوپرباول» امسال پیشقدم شده اند.

دراین بازی ها که درشهر«میامی» در ایالت فلوریدا برگزارشد، گروه «هو» پانزده ترانه از معروف ترین ترانه های خود را برای میلیون ها تماشاگر مسابقات نهایی فوتبال آمریکایی اجرا کردند. دریک کنفرانس خبری که چند روز پیش از یکشنبه «سوپر باول» باشرکت اعضای گروه «هو» برگزار شد، پیت تاونزند و راجر دالتری ضمن اجرای سه آهنگ برای اعضای رسانه های حاضر در این جلسه، اجرای پانزده آهنگ خود درمسابقات «سوپر باول» را از لحاظ طول زمان با خود مسابقات فوتبال آمریکایی مقایسه کردند:« مسئله ای که درمورد فوتبال آمریکایی برای ما جالب است این است که ما قرار است به مدت دوازده دقیقه در نیمه این بازی ها برنامه اجرا کنیم. اما خود مسابقه فوتبال اگر آگهی های تجارتی را از آن کم کنید بیش از یازده و نیم دقیقه بیش تر نیست! البته این چیزی است که ما شنیده ایم و واقعا نمی دانیم این مسئله تا چه حد واقعیت دارد اما به زودی یعنی ضمن اجرای این برنامه به آن پی خواهیم برد.»

اعضای گروه «هو» یکی ازمعروف ترین گروه های راک اند رول بریتانیایی، مسابقات فوتبال آمریکایی و «سوپر باول» را با یکی از ورزش های محبوب انگلیسی مقایسه می کنند:«ما ورزشی داریم به نام راگبی که خیلی شبیه همین فوتبال آمریکایی است با این تفاوت که ما در راگبی از کلاه خود محافظ و پنبه دوزی سرشانه و وسائل حفاظت از بدن استفاده نمی کنیم. کفش های مخصوص بازی راگبی هم برخلاف فوتبال آمریکایی از ترمز مخصوص برخوردار نیست. این دوبازی خیلی شبیه به هم هستند اما خوب البته راگبی به اندازه فوتبال آمریکایی موجب ایجاد جراحات و صدمات بدنی نمی شود! باید در نظر داشت که در مجموع بریتانیایی ها خیلی ضعیف الجثه تر از این بازیگران تنومند آمریکایی هستند.»

وقتی در همین کنفرانس خبری از گروه«هو» پرسیده شده که کدام یک از دو تیم مسابقه دهنده در «سوپر باول» امسال مورد نظر و علاقه آن هاهستند «تاونزند» و «دالتری» جواب دادند:«ما طرف بخصوصی را نمی گیریم و فقط امیدواریم که هرکسی که بهتر بازی می کند برنده شود.هم چنین امیدواریم این یکی از آن بازی ها سرگرم کننده و هیجان انگیز باشد و نه یکی از آن بازی های ملال آور و خسته کننده. اما اگربخواهیم حتما یکی از دوتیم بازی کننده را انتخاب کنیم ما ترجیح می دهیم «نیواورلیان» برنده شود که با کمی خوش شانسی می تواند اتفاق بیافتد و این می تواند واقعه خیلی خوبی برای این تیم باشد. به خصوص با درنظرگرفتن وقایع ناخوشایندی که ساکنان نیواورلیان در چند سال گذشته پس از طوفان کاترینا با آن روبرو بوده اند این واقعه می تواند بسیار خوشحال کننده باشد.» در اینجا راجر دالتری به شوخی برخلاف جهت همکارش تاونزند حرکت کرد و به خبرنگاران گفت:«در این صورت پس بهتر است من طرفدار تیم «کولت» باشم!»

با برنده شدن تیم «سینتز» Saints از نیواورلیان، اعضای گروه «هو» هم از این واقعه واز نتایج مسابقات نهایی فوتبال آمریکایی امسال ابراز خوشنودی کردند. فدراسیون ملی فوتبال آمریکا پس از بررسی فهرست بلند بالائی از اسامی گروه های راک اند رولی که ابراز علاقه برای شرکت واجرای برنامه در مراسم بین بازی های سوپرباول کرده اند، از یکی از این گروه ها دعوت به اجرای برنامه می کند.

پس از این گزینش، فدراسیون ملی فوتبال آمریکا تمام مخارج گروه را برای اجرای این برنامه می پردازد اما دستمزدی به آن ها پرداخت نمی کند . بیش از هزار نفر هرساله به کار تهیه و تدارک برنامه های هنری و وسائل اجرای این برنامه ها درسوپرباول اشتغال دارند. اما امسال برخلاف سال های گذشته فدراسیون از جمع شدن تماشاگران به دور صحنه هنگام اجرای برنامه های «هاف تایم» سوپر باول به دلایل امنیتی جلوگیری کرد.

«کوئین لاتیفا»،خواننده، آهنگساز و بازیگرسینما و «کری آندروود» ستاره تازه رقابت های برنامه تلویزیونی«آمریکن آیدل» - برنامه ای که استعداد های تازه خوانندگی را کشف می کند، از دیگر مجریان برنامه های هنری سوپرباول امسال بودند. کوئین لاتیفا که سرود «آمریکای زیبا» را در این برنامه می خواند به خبرنگاران گفت که برای او افتخاربزرگی است که این سرود را بخواند چرا که احساس می کند با خواندن این سرود او درحقیقت به صورتی نماینده مردم آمریکاست:«برای من این خیلی مهم بود که بتوانم آنجا باشم و این سرود را بخوانم در حالی که دیگران هم با من همخوانی می کنند چرا که آن ها هم همان احساس شورو هیجانی را که من نسبت به مملکتم دارم احساس می کنند.»

پس از آنکه مسابقات نهایی فوتبال آمریکایی در مراسم سوپر باول با صدای کوئین لاتیفا و سرود آمریکای زیبا آغاز شد، کری آندرود هم سرود ملی ایالات متحده آمریکا را به صورتی کاملا تازه اجرا کرد.

XS
SM
MD
LG