لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۰۳

شورای امنیت ملی کاخ سفید لفاظی یهودستیزانه خامنه‌ای را محکوم کرد


شورای امنیت ملی کاخ سفید در پیامی اظهارات یهودستیزانه رهبر جمهوری اسلامی علیه اسرائیل را به شدت محکوم کرد و گفت که آمریکا در کنار اسرائیل می‌ایستد.

شورای عالی امنیت ملی کاخ سفید روز پنجشنبه یکم خرداد در پیامی گفت: «ایالات متحده لفاظی‌های یهودستیزانه و تهدیدهای اخیر خامنه‌ای، رهبر ایران، علیه اسرائیل را به شدت محکوم می‌کند.»

در این پیام همچنین آمده است: «ما در کنار دوستان‌مان در اسرائیل می‌ایستیم و حق مطلق اسرائیل برای دفاع از خود را به رسمیت می‌شناسیم.»

شورای امنیت ملی کاخ سفید در ادامه با بازنشر بیانیه سال گذشته کاخ سفید در زمان به رسمیت شناختن حق حاکمیت اسرائیل بر بلندی‌‌های جولان، فرازی از سخنان پرزیدنت ترامپ را نوشته است که در آن رئیس‌جمهوری آمریکا می‌گوید: «ما چشمان‌مان را به روی دیکتاتوری‌هایی که شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل سر می‌دهند و خواهان نسل‌کشی یهودیان هستند نمی‌بندیم. ما به آنها اجازه نخواهیم داد که تصور چنین چیزی حتی به مخیله‌شان خطور کند.»

پیشتر مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا هم در توئیتر خود ضمن بازنشر توئیت خامنه‌ای نوشت: «ایالات متحده اظهارات یهودستیزانه نفرت‌انگیز و انزجارآور خامنه‌ای، رهبر [جمهوری اسلامی]، را محکوم می‌کند. آنها در توئیتر و یا هیچ‌یک از دیگر رسانه‌های اجتماعی، جایی ندارند. ما می‌دانیم که لفاظی‌های خبیثانه خامنه‌ای، نماینده سنت رواداری مردم ایران نیست.»

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG