لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۵۴

اکران مستند «ویتنی هیوستون» در کن: او در کودکی مورد آزار جنسی قرار گرفته بود


یکی از فیلم‌هایی که در جشنواره فیلم کن به نمایش در آمد، مستندی از «کوین مک‌دونالدز» است که به فراز و نشیب‌های زندگی «ویتنی هیوستون» ستاره اسطوره ای موسیقی و مرگ تراژیک او می پردازد.

مک‌دونالدز در این مستند با نزدیک ترین دوستان و اعضای خانواده ویتنی هیوستون مصاحبه و نتیجه گیری کرده است که خانم هیوستون در کودکی توسط یک زن مورد سوء استفاده جنسی قرار گرفته بود.

در این فیلم حتی از آن زن نام برده شده است و تنها ادعا می شود که او دختر خاله هیوستون به نام «دی دی وارویک» بوده که در سال ۲۰۰۸ از دنیا رفته است.

فیلم مستند «ویتنی»

«دی دی وارویک» ۱۸ سال از ویتنی هیوستون بزرگتر بود. «سیسی هیوستون» مادر ویتنی که خود نیز در عرصه موسیقی کار می‌کرد و از خوانندگان همراه ستارگانی مانند آریتا فرانکلین و الویس پرسلی بود، اوقات زیادی را در تور کنسرت به سر می‌برد و کودکانش از جمله ویتنی را به دست اعضای خانواده می سپرد.

کوین مک‌دونالدز، که در سال ۲۰۰۰ برای کارگردانی فیلم مستند «یک روز در سپتامبر» برنده جایزه اسکار شد، می‌گوید بعد از اصرار فراوان سرانجام موفق شد «مری جونز» را، که مدت ها دستیار ویتنی هیوستون بود و در سال‌های آخر عمر شاید او را از هر کس دیگری بهتر می شناخت، قانع کند جلوی دوربین بیاید.

مری جونز در این ویدئوها در مورد این که ویتنی هیوستون چه احساسی داشت و این تجربه چگونه تاثیری بر او گذاشته بود، صحبت می کند.

کوین مک‌دونالدز می گوید، ساختن این مستند موجب تغییر دیدگاه و احساس او به ویتنی هیوستون شد. فیلم «ویتنی» ششم ژوئیه در سینماهای آمریکا اکران خواهد شد.

ویتنی هیوستون با صدای پرطنین خود یکی از پرفروش ترین خواننده ها در تاریخ به شمار می رود.

در سال ۲۰۰۹ کتاب رکوردهای جهانی گینس نام او را به عنوان خواننده زن با بیشترین تعداد جوائز ثبت کرد. او همچنین در سینما فعال بود و در فیلم معروف «بادیگارد» نقش ایفا کرد، که موسیقی آن نامزد دو جایزه اسکار شد.

ویتنی هیوستون در سال ۲۰۱۲ بعد از استفاده از کوکائین و بیهوش شدن در وان پر از آب، در اثر خفگی در گذشت.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG