لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۰۹

کاخ سفید و دردسر استخدام همجنس گرایان در ارتش


کاخ سفید و دردسر استخدام همجنس گرایان در ارتش
کاخ سفید و دردسر استخدام همجنس گرایان در ارتش

در پی صدور حکم دادگاهی در سانفرانسیسکو که قانون ارتش در مورد همجنسگرایان را باطل کرده است، چند تن از کسانی که به دلیل افشای گرایش جنسی شان از ارتش اخراج شده بودند خواستار استخدام مجدد هستند.

دن چوی سربازی که در عراق خدمت کرده و به علت همجنسگرایی اخراج شده بود یکی از این افراد است. وی می گوید: «سیاست نپرس و نگو از میان رفته و او قصد ندارد در مورد زندگی، هویت، و شریک زندگی اش دروغ بگوید».

بر اساس سیاست نپرس و نگو گرایش جنسی سربازان از آنان پرسیده نمی شد و آنان نیز نیازی به افشای آن نداشتند. ولی اخیرا دادگاهی در سانفرانسیسکو این سیاست ارتش را لغو کرده است.

دولت پرزیدنت اوباما روز چهارشنبه از دادگاه استیناف خواست سریعا حکم این دادگاه را رد کرده و سیاست نگو و نپرس را همچنان برقرار سازد. دولت می گوید حکم دادگاه مبنی بر رد سیاست نگو و نپرس زمان کافی برای آموزش پرسنل را در اختیار ارتش نگذاشته و تا زمانی که دادگاه استیناف به آن رسیدگی کند این حکم برای ارتش مشکلاتی را در پی خواهد داشت.

از جمله این که امکان دارد برخی از سربازان همجنسگرا پیش از این که این حکم کاملا تثبیت شود، گرایش جنسی خود را آشکار کنند. ولی سازمان های حقوقی فعال در دفاع از همجنسگرایان با این استدلال موافق نیستند.

دیوید هال که در گذشته در نیروی هوایی ایالات متحده خدمت می کرد و به دلیل همجنسگرایی اخراج شده، معتقد است که پنتاگون وقت کافی داشته است تا در مورد این روند چاره اندیشی کند. وی می افزاید «اگر ارتش ایالات متحده نتواند تغییر را بپذیرد بهترین ارتش جهان نخواهد بود».

تونی پرکینز رییس شورای پژوهش خانواده که یک سازمان محافظه کار است و از مشی نگو و نپرس حمایت می کند، می گوید «حکم تغییر سیاست ارتش ،امنیت کشور را بویژه در حالی که سربازان در خارج از کشور به خدمت مشغول هستند با خطر مواجه می کند».

در حالی که دادگاه استیناف بزودی به این حکم رسیدگی خواهد کرد، فعالان و مدافعان حقوق همجنسگرایان از سربازان همجنسگرا خواسته اند تا گرایش جنسی خود را آشکار نکنند زیرا حتی اگر مشی نگو و نپرس بار دیگر برقرار شود امنیت شغلی انان در خطر خواهد بود.

XS
SM
MD
LG