لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۴۵

در کاخ سفید چه گذشت؟


در کاخ سفید چه گذشت؟
در کاخ سفید چه گذشت؟

باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا امروز به ایالت شمالی اوهایو سفر کرد تا حمایت مردم را از لایحه ۴۴۷ میلیارد دلاری خود که در چارچوب ایجاد مشاغل جدید و رفع مشکلات اقتصادی تهیه شده است، جلب کند.

آقای اوباما قرار است در یکی از دبیرستان های کلمبوس پایتخت آن ایالت با دانش آموزان صحبت کند.

این دبیرستان در نزدیکی منطقه ای واقع شده است که محل انتخاباتی جان بینر رئیس جمهوری خواه مجلس نمایندگان است. پرزیدنت اوباما قرار است در باره بخشی از طرح جدید خود که مدرنیزه کردن ۳۵ هزار دبستان و دبیرستان است، سخن بگوید.

آقای اوباما که طرح جدید ایجاد مشاغل خود را روز دوشنبه به کنگره آمریکا ارسال داشته است از قانون گزاران آمریکائی خواست که آن را بی درنگ تصویب کنند.

این طرح میلیاردها دلار را برای ساختن جاده ها و سایر مراکز عمومی در نظر گرفته است، در همان حالی که مالیات ها را برای طبقه ثروتمند آمریکائی افزایش می دهد.

آقای اوباما هنگام حضور خود در شهر کلمبوس در ایالت اوهایو و بازدید از دبیرستان «فورت هایز» که کمتر از ۲ ساعت بطول خواهد انجامید، سر فصل های مهم طرح پیشنهادی خود را در باره بازسازی و مدرنیزه کردن دبیرستان ها با دانش آموزان در میان خواهد گزارد.

طرح پیشنهادی آقای اوباما کارگران را با توجه به بازسازی و مدرنیزه کردن دبیرستان ها به بازار کار باز می گرداند و در چارچوب یک سرمایه گزاری ۲۵ میلیارد دلاری در جهت مدرنیزه کردن و بهبود کلاس های درسی، ۳۵ هزار دبیرستان را با روش های آموزشی قرن بیست و یکم مجهز خواهد کرد.

کاخ سفید در اطلاعیه ای می گوید طرح پیشنهادی رئیس جمهوری برای ایجاد کار در بخش مدرنیزه کردن دبیرستان ها به دبیرستان های مناطق روستائی اولویت داده است.

XS
SM
MD
LG