لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۴۴

بازگشت ملی گرایان سفید پوست به شارلوتزویل


ریچارد اسپنسر، ملی گرای سفیدپوست، در راهپیمایی آزادی بیان در شهر واشنگتن
ریچارد اسپنسر، ملی گرای سفیدپوست، در راهپیمایی آزادی بیان در شهر واشنگتن

ملی گرایان سفیدپوست روز شنبه پانزدهم مهرماه به شهر شارلوتزویل در ایالت ویرجینیا بازگشتند. این در حالی است که درگیریهای به وجود آمده در ماه اوت به خاطر رژه ملی گرایان سفیدپوست و طرفداران برتری نژادی سفیدپوستان در این شهر سه کشته بر جای گذاشته بود.

روز شنبه چند ده نفر از ملی گرایان سفیدپوست به رهبری ریچارد اسپنسر همراه با مشعل در میدان رهایی شارلوتزویل، جایی که اعتراضات ماه اوت به برداشتن مجسمه رابرت ای لی در آن به خشونت کشیده شد، حاضر شدند. ویدئویی که اسپنسر بر روی شبکه توئیتر منتشر کرده نشان می دهد شرکت کنندگان شعار می دادند: « شما نمیتوانید جایگزین ما شوید! ما باز خواهیم گشت!»

مایک ساینر، شهردار شارلوتزویل هم در توئیتر از اسپنسر و هوادارانش خواست به خانه هایشان بازگردند. ساینر افزود: «بازدید دیگری از سوی بزدلان نئونازی. شما اینجا جایی ندارید. ما در حال بررسی تمامی گزینه های قانونی هستیم. منتظر بمانید.»

اعتراض طرفداران برتری نژادی سفیدپوستان در ماه اوت به برچیده شدن مجسمه رابرت ای لی، از فرماندهان ایالتهای جنوبی در زمان جنگ داخلی، به خشونت کشیده شد. در حالی که معترضان به این تظاهرات در گوشه ای از شهر جمع شده بودند، یکی از ملی گرایان سفید پوست با خودرو خود وارد جمعیت شد که باعث مرگ هدر هایر ۳۲ ساله شد. در جریان سقوط هلیکوپتر نیروهای پلیس که عازم این شهر بود هم دو نفر کشته شدند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG