لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۳۸

کاخ سفید تلاش می‌کند ابتلای بایدن به کووید١٩ را به «لحظه‌ای آموختنی» تبدیل کند


جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا، پس از ابتلا به کووید١٩؛ کاخ سفید، واشنگتن. ٢١ ژوئیه ٢٠٢٢
جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا، پس از ابتلا به کووید١٩؛ کاخ سفید، واشنگتن. ٢١ ژوئیه ٢٠٢٢

بیش از یک سال توانایی جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، برای جلوگیری از ابتلا به کووید١٩ فرای تمام تصورات بود.

زمانی هم که پاسخ تست کرونای رئیس جمهوری مثبت شد، کاخ سفید کاملا آماده بود و با تبدیل آن به «لحظه‌ای آموختنی» از ایجاد بحران جلوگیری کرد.

طبق نامه انتشاریافته از پزشک کاخ سفید در روز جمعه، نبض، فشار خون، سرعت تنفس، و اشباع اکسیژن در بدن جو بایدن در حالت طبیعی است. به گفته او، رئیس جمهوری هنوز علائمی مانند آبریزش بینی، خستگی و سرفه را دارد اما بدنش به خوبی به داروهای ضدکرونا پاسخ داده است.

بایدن با انتشار ویدیویی گفت که حالش خوب است و کارهای زیادی را باید انجام دهد. او روز جمعه نیز با تیم اقتصادی‌ و مشاوران ارشدش درباره اولویت‌های کنگره به صورت مجازی جلسه برگزار کرد.

اینها همگی کارزار دولت او برای تغییر موضوع بحث از هراس موجود از کووید ١٩ به این است که اغلب آمریکایی‌ها می‌توانند علیرغم ابتلا به کرونا و بدون انتقال آن به افراد دیگر، به انجام امورات خود ادامه دهند.

بایدن ٧٩ ساله مسن‌ترین رئیس جمهوری تاریخ آمریکاست و توانایی او در مقابله موفق با ویروس کرونا نشانگر آن است که دریافت واکسن و داروهای ضدکرونا می‌تواند منجر به شکست این ویروس شود.

طبق بیانیه پزشک کاخ سفید نیز دلیل عمده ملایم بودن نشانه‌های کرونا در جو بایدن، دریافت واکسن‌ها و دز یادآور از سوی او بوده است.

XS
SM
MD
LG