لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۰:۳۴

اتاق های خصوصی خانواده اوباما در کاخ سفید به روایت ۱۵ عکس


مستاجران فعلی کاخ سفید در واشنگتن بیش از دو ماه دیگر خانه خود را ترک می کنند. این عمارت با آن که یکی از شناخته شده ترین ها در دنیا است اما از قسمت مسکونی و خانوادگی آن تصاویر زیادی در دسترس نیست.

با آماده شدن خانواده اوباما برای ترک کاخ سفید، نشریه طراحی و معماری «آرکیتکچورال دایجست» تصاویری از بخش خصوصی محل زندگی این خانواده در طبقه دوم کاخ سفید منتشر کرده، جایی که باراک اوباما، همسرش میشل و دخترانشان ساشا و مالیا همراه بو و سانی، سگ های خانواده هشت سال خانه خود دانستند.

این اتاق های مجلل و همچنین دفتر کار ریاست جمهوری موسوم به «دفتر بیضی» را مایکل اسمیت دکوراتور داخلی مستقر در لس آنجلس، پس از انتخابات سال ۲۰۰۸ دکور کرده است.

میشل اوباما گفته است که اسمیت در کار طراحی سلیقه خانواده اوباما را با تاریخ کاخ سفید انعکاس داد. او گفت «مهمتر از همه این که این بنا برای خانواده ما حقیقتا مثل خانه بود.»

۱۵ عکسی که منتشر شده از جمله تصاویری از اتاق خواب ریاست جمهوری، اتاق نشیمن خانوادگی، اتاق غذاخوری و فضاهای خصوصی کاخ سفید را نشان می دهد.

شبکه ای بی سی به نقل از میشل اوباما گفت، اولویت او آماده کردن همه چیز برای راحتی دخترانشان و مادرش مارین رابینسون بوده است.

مایکل اسمیت می گوید قبل از کار بر طراحی تغییر دکوراسیون قسمت خصوصی عمارت کاخ سفید با نانسی ریگان و خواهر ژاکلین کندی، دو بانوی اول سابق آمریکا گفت و گوهای طولانی داشت.

XS
SM
MD
LG