لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۱۴

در کاخ سفید چه می گذرد؟


داکوتا مایر هنگام دریافت نشان افتخار از باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا در کاخ سفید - ۲۴ شهریور
داکوتا مایر هنگام دریافت نشان افتخار از باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا در کاخ سفید - ۲۴ شهریور

... و در همین راستاست که شجاعت و شهامت یک تفنگدار دریائی آمریکا در منطقه کشت و کشتار جنگی در افغانستان برای وی مهم ترین نشان جنگی آمریکا را به ارمغان می آورد، نشان افتخار ارتش آمریکا را

«داکوتا مایر» نخستین تفنگدار نیروی دریائی آمریکاست که به دریافت چنین نشانی از دست رئیس جمهوری آمریکا نائل شده است. وی همچینی سومی فردی است که در زمان حیات خود چنین نشانی را دریافت کرده است.

بعد از ظهر روز پنجشنبه آقای اوباما به همراه میشل اوباما بانوی اول آمریکا و یکی از تفنگداران نیروی دریائی آمریکا بنام داکوتا مایر وارد سالن شرقی کاخ سفید شد تا مراسم اهدای نشان افتخار را شروع شد.

رئیس جمهوری سخنان خود را با این جمله شروع کرد « گفته می شود وقتی یک مرد شجاع در بحبوحه کشت و کشتار میدان جنگ حضور داشته باشد، موقعیتی برای کسب افتخار نیز دیده می شود».

این نشان یک روز پیش از روزی به داکوتا مایر داده شد که ویژه بزرگداشت سربازانی است که با فداکاری و ایثار خود برای اصولی که آمریکا به آن باور دارد، ایستاده اند، سومین جمعه ماه سپتامبر.

باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا در بیانیه ای به مناسبت بزرگداشت سربازانی که در جنگ های مختلف از میهن خود دفاع کرده اند و آنان که در دوران جنگ گم شده اند می گوید برخی از این سربازان هرگز به خانه خود باز نگشتند و بعضی دیگر روزهای سختی را به عنوان زندانی جنگی گذراندند.

مراسم بزرگداشت این روز ویژه همه ساله در پایگاه های نظامی آمریکا، ناوهای مستقر دراقیانوس ها و یا در مدارس و مراکز آموزشی برگزارمی شود

رئیس جمهوری آمریکا در بیانیه خود همچنین می گوید آمریکا در این روز می خواهد قول خود را با قهرمانان جنگی و آنان که در دوران خدمت خود در جنگ گم شده اند، تمدید کند و بگوید که " شما فراموش نشده اید".

XS
SM
MD
LG