لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۲۹

کاخ سفید دو مشاور پیشینش را ملزم کرده است به احضاریه‌‌های مجلس نمایندگان عمل نکنند


بخش انگلیسی صدای آمریکا - کاخ سفید دو مشاور پیشین پرزیدنت ترامپ را ملزم کرده است در جلسه سه شنبه «کمیته قضایی مجلس نمایندگان ایالات متحده» حاضر نشوند و می گوید ریک دیربورن و راب پورتر در برابر ادای شهادت در نشستی که اولین جلسه استیضاح توصیف شده است «مصونیت مطلق» دارند.

پَت سیپولونی، مشاور حقوقی ارشد کاخ سفید، در نامه ای به کمیته قضایی نوشت وزارت دادگستری توصیه کرده و پرزیدنت ترامپ دستور داده است دیربورن و پورتر به دلیل «مصونیت مبتنی بر قانون اساسی» احضاریه ها را به چالش بکشند.

سیپولونی در نامه ای جداگانه می گوید کوری لواندوسکی، مدیر پیشین کمپین انتخاباتی پرزیدنت ترامپ، که هرگز در کاخ سفید کار نکرده، نباید هیچگاه مکالمات خصوصی‌‌اش با پرزیدنت ترامپ را فراتر از آن چه در گزارش رابرت مولر، بازرس ویژه، ذکر شده است، فاش کند. انتظار می رود لواندوسکی به عنوان تنها شاهد در جلسه سه شنبه حضور داشته باشد.

دموکرات ها ادعاهای «مصونیت مطلق» را در یک شکایت حقوقی علیه دان مک گن، مشاور حقوقی ارشد پیشین کاخ سفید، به چالش کشیده اند. دان مک گن اوایل سال جاری به دستور ترامپ به احضاریه مجلس نمایندگان بی اعتنایی کرده بود. دموکرات ها می گویند چنین ادعایی وجود خارجی ندارد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG