لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۴۳

در کاخ سفید چه می گذرد؟


در کاخ سفید چه می گذرد؟
در کاخ سفید چه می گذرد؟

کاخ سفید از دیدار امروز رئیس جمهوری آمریکا از ایالت کارولینای شمالی، از برگزاری یادبود هفدهمین سال لایحه خشونت علیه زنان که آقای بایدن لایحه آن را ۲۱ سال پیش ارائه کرده بود و از سفر رسمی رئیس جمهوری کره جنوبی به کاخ سفید سخن می گوید.
بامداد امروز باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا به ایالت کارولینای شمالی سفر کرد تا از مرکز " وست ستار پرسیژن"* در شهر آپکس که یک مرکز کسب و کار است، دیدن کند.
آقای اوباما برای جلب حمایت آمریکائی ها از لایحه ۴۴۷ میلیارد دلاری خود که در چارچوب ایجاد مشاغل جدید و رفع مشکلات اقتصادی تهیه شده است، سفرهائی را به مناطق مختلف آمریکا شروع کرده است.
رئیس جمهوری همچنان برای جلب موافقت قانون گزاران آمریکائی برای تصویب لایحه جدیدش تلاش می کند با این همه نه تنها جمهوری خواهان حتی برخی از قانون گزاران دموکرات مانند سناتور چاک شومر سناتور دموکرات ایالت نیویورک و مری لاندریو سناتور دموکرات از ایالت لوئیزیانا نیز معلوم نیست که سرانجام با برخی از موارد لایحه موافقت کنند.
طرح جدید آقای اوباما که در چارچوب ایجاد کار و شکوفائی اقتصادی آمریکا تهیه شده است، علاوه بر ایجاد مشاغل جدید مالیات خانواده هائی را که بیش از ۲۵۰ هزار دلار در آمد سالانه دارند نیز افزایش می دهد. افزایش مالیات، مسئله ای است که جمهوری خواهان با آن مخالفت می کنند.
گفته می شود که افزایش مالیات یکی از سرفصل های مهم انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال آینده است.
آقای اوباما پس از دیدار از مرکز " وست ستار پرسیژن" به دانشگاه کارولینای شمالی رفت و سخنانی در مورد لایحه ایجاد مشاغل و ضرورت کنگره در تصویب سریع آن ایراد کرد.
در رویدادی دیگر، جو بایدن معاون رئیس جمهوری آمریکا و همسرش دکتر جیل بایدن شب گذشته در مراسمی به مناسبت هفدهمین سالگرد تصویب لایحه خشونت علیه زنان شرکت کردند.
در این مراسم که در اقامتگاه معاون رئیس جمهوری برگزار شد، ماًموران پلیس، گروه های فعال حقوق زنان و افراد خانواده های قربانیان در بزرگداشت آن روز و همچنین جلب توجه به مسئله اعمال خشونت علیه زنان شرکت داشتند.
... و کاخ سفید با انتشار اعلامیه ای خبر از سفر رسمی رئیس جمهوری کره جنوبی به واشنگتن می دهد. آمریکا و کره جنوبی روابط بسیار نزدیکی با یکدیگر دارند. این روابط با توجه به مسئله کره شمالی همیشه از حساسیت ویژه ای برخوردار بوده است.
آمریکا در جنگ بین ۲ کره که در ژوئن سال ۱۹۵۰ شروع شد، از کره جنوبی حمایت کرد. در حال حاضر هنوز نیروهای زمینی، هوائی و دریائی آمریکا در کره جنوبی مستقر هستند.
*WestStar Precision


XS
SM
MD
LG