لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۱۲

ویسکی‌ساز آمریکایی مایع ضدعفونی‌کننده دست تولید می‌کند


بخش انگلیسی صدای آمریکا - با شیوع ویروس کرونا در آمریکا تقاضا برای مایع ضدعفونی‌کننده دست بسیار بالا رفته و این باعث شده است که قفسه‌های فروشگاه‌ها از این محصول خالی بماند.

از این رو برخی شرکت ها، از جمله یک تولیدکننده کوچک نوشیدنی های الکلی در شهر «فالز چرچ» در ایالت ویرجینیا در پی یافتن راه هایی خلاقانه برای رفع مشکل هستند.

اکنون شرکت مشروب‌سازی «فالز چرچ دستیلرز» به جای تولید ویسکی، جین، یا ودکا سخت مشغول ساخت مایع ضدعفونی‌کننده دست با درصد الکل بالا است.

مالک این کارگاه می گوید در حال حاضر حدود ۱۱۳۵ لیتر مواد ضدعفونی کننده تولید می کند و اگر مواد اولیه لازم در دسترس باشد می تواند این تولید را روزانه انجام بدهد: «در حال حاضر ما هر سه روز یک بار مواد اولیه را دریافت می‌کنیم؛ چون کامیونداران زیادی در جاده ها مشغول کار نیستند.»

کارگران این کارگاه خوشحال هستند؛ چرا که تغییر کاربری این کارخانه هم کمکی به جامعه محلی آنها است و هم باعث شده است شغل‌شان محفوظ بماند.

معلوم نیست این تغییر کاربری تا چه مدت ادامه خواهد داشت.

«فالز چرچ دستیلرز» هر گالن مایع ضدعفونی کننده دست را حدود ۲۹ دلار می فروشد که نصف قیمت در بازار است. این کارگاه همچنین عهد کرده است ۵ هزار بطری کوچک مواد ضدعفونی کننده دست را به صورت مجانی توزیع کند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG