لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۰۰

به کودکان درباره ویروس کرونا چه بگوییم


بخش انگلیسی صدای آمریکا - ویروس کرونا زندگی کودکان را به اشکال مختلف تحت تاثیر قرار داده است. مدارس و مهدکودک ها در سراسر جهان تعطیل شده و روند معمول زندگی مختل شده است. بسیاری از کودکان یک ویروس را مقصر این وضعیت می دانند.

دکتر کِیت اِشلِمَن، روانشناس در کلینیک کودکان بیمارستان کلیولند در ایالات متحده، می گوید مهم است که والدین نگرانی‌های فرزندان خود را بشنوند: «از آنها بپرسیم چه چیزهایی شنیده اند، چه می دانند و درباره این چیزها چه فکر می کنند، و چه احساسی دارند. همیشه مهم است که حقیقت را به شکلی مناسب و متناسب بگوییم و به کودکان اطمینان خاطر دوباره بدهیم.»

رابرت فرنکز، روانشناس کودک و رئیس مرکز کودکان جاج بیکر در شهر بوستون، می‌گوید: «شما آن طور که با یک نوجوان صحبت می کنید با یک کودک ۵ ساله حرف نمی زنید. اما واقعا مهم است آنها بدانند این مساله چقدر جدی است.»

به گفته رابرت فرنکز، والدین باید به خاطر داشته باشند که رفتار فرزندان از بزرگسالان تاثیر می گیرد: «آنها متوجه اضطراب و ترس ما می‌شوند. اگر ما شبانه روز هفت روز هفته در خانه به اخبار نگاه کنیم، آنها هم آن را می بینند و شاهد واکنش ما به اخبار هستند. جدیت ما در فاصله‌گیری اجتماعی هم بر آنها تاثیر می گذارد.»

اشلمن معتقد است بد نیست کودکان گاهی با بزرگسالان به اخبار نگاه کنند، «اما [اخبار را] با همدیگر نگاه کنید که بتوانید از آنها سوال کنید و به نگرانی‌هایشان پاسخ دهید.»

این روانشناس می گوید اگر پاسخ پرسشی را نمی دانید، ایرادی ندارد بگویید نمی دانم و توضیح دهید این وضعیتی تازه است که پیشتر هیچ‌کس آن را تجربه نکرده است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG