لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۳۹

طرح کاخ سفید برای مبارزه علیه تروریسم


طرح کاخ سفید برای مبارزه علیه تروریسم
طرح کاخ سفید برای مبارزه علیه تروریسم

بر اساس طرح مبارزه با تروريسم که در اوائل ماه جاری توسط کاخ سفيد اعلام شد نيروهای پلیس در شهرهای آمریکا با اقلیت های آمریکایی و مهاجران همکاری خواهند کرد و برای مبارزه علیه افراط گرایی آموزش خواهند دید.

لس آنجلس دومین شهر بزرگ آمریکاست و مهاجران از سراسر جهان در این شهر زندگی می کنند. فعالیت پلیس در لوس انجلس در همکاری با وزارت امنیت داخلی، انجام می شود.

مایکلا داونینگ از اداره پلیس، شهر لس آنجلس را این گونه توصیف می کند: لس آنجلس یکی از متنوع ترین شهرهای دنیاست. تعداد زبان هایی که در این شهر صحبت می شود، بیش از همه شهرهای آمریکا و احتمالاً جهان است.

داونینگ که معاون اداره پلیس و ريیس اداره عملیات ویژه ضدتروریستی در لس آنجلس است، معتقد است: جهان یکپارچه شده است. خطر گلوبال است و جنایت هم سراسری شده است و مردمی که در آمريکا زندگی می کنند، نمادی از تمام جهان هستند.

عمر ریسی، از شورای امور مسلمانان، می گوید: پلیس باید در روابط با مسلمانان به اعتماد متقابل دست یابد، زیرا در مبارزه علیه تروريسم، کلیدی خواهد بود.

برقراری ارتباط با مسلمانان لس آنجلس وظیفه چاند سید، افسر پلیس پاکستانی تبار است که در عربستان سعودی متولد شده و در آمریکا بزرگ شده است. چاند سید می گويد: دین و قومیت من به ایجاد ارتباط با مسلمانان کمک کرده است، زیرا، من با آنها تفاهم دارم و در سطحی با آن ها ارتباط برقرار می کنم که افسران دیگر امکان آن را ندارند.

بر اساس طرح کاخ سفید، گروه هایی چون دانش آموزان مدارس که معمولاً در مبارزه علیه تروريسم دخالت ندارند، می توانند در این مبارزه شرکت کنند. اما سید می گوید، این بخش از طرح بسیار پیچیده است و می افزايد: تامین بودجه آموزشی اولین مساله است. واحد من قطعاٌ به نیروهای بیشتری نیاز دارد. من واقعاً می خواهم با طیف وسیعتری ارتباط برقرار کنم ، اما از نظر بودجه مشکل داریم.

چاند سید امیدوار است کاخ سفید بودجه لازم را برای اجرای طرح مبارزه با افراط گرایی، تامین کند.

XS
SM
MD
LG