لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۱۵

کاخ سفيد و کنگره معافيت های مالياتی را بررسی می کنند


کاخ سفيد و کنگره معافيت های مالياتی را بررسی می کنند
کاخ سفيد و کنگره معافيت های مالياتی را بررسی می کنند

پيروزی چشمگير جمهوريخواهان در انتخابات هفتۀ گذشته موضع آنها را در دفاع از ديدگاههايشان در مورد نه تنها تمديد بلکه دائمی کردن معافيت های مالياتی برای تمامی طبقات جامعه از جمله ثروتمندان قويتر کرده و کاخ سفيد را به عقب نشينی، واداشته است.

بنظر می رسد کاخ سفيد آمادگی آن را دارد که برای کسب موفقيت در راه تمديد معافيت های مالياتی طبقۀ متوسط جامعه به تمديد موقت آن برای طبقۀ مرفه نيز تن در دهد.

چنين معامله ای در تقابل هرچند موقت با وعده و وعيدهايی قرار می گيرد که پرزيدنت اوباما در مبارزات انتخاباتی خود دال بر پايان دادن به معافيت های مالياتی ثروتمندان داده بود. امّا آنچه ديويد اکسل راد، مشاور ارشد سياسی پرزيدنت اوباما، می گويد به اين مفهوم است که کاخ سفيد بايد به گونه ای با مسائل کنار بيآيد که انجام آن تحقق پيدا کند.

اين گفته ها پيامی است به دموکراتها که از دادن رأی منفی به تمديد معافيت های مالياتی به طبقۀ مرفه جامعه خودداری کنند.

سخنان آقای اکسل راد تأئيد ظن بسياری از تحليلگران در واشنگتن است که معتقدند اقتصاد ضعيف آمريکا و پس لرزه های سياسی ناشی از انتخابات ميان دوره ای کنگره رييس جمهوری اين کشور وادار به پذيرفتن تمديد معافيت های مالياتی برای طبقۀ ثروتمند جامعه خواهد کرد.

يکی از سخنگويان کاخ سفيد می گويد پرزيدنت اوباما بطور صريح گفته است که معافيت مالياتی طبقۀ متوسط از بالاترين اولويت برخوردار است و برای انجام چنين کاری او حاضر به مصالحه است.

در ديدار هفتۀ آيندۀ رييس جمهوری آمريکا با رهبران دو حزب دائمی شدن معافيت های مالياتی برای همۀ طبقات بحثی خواهد بود که جمهوريخواهان برآن پافشاری خواهند کرد.

موضع جديد کاخ سفيد در مورد معافيت های مالياتی در حالی مطرح می شود که فعالان پيشرو اتحاديه های کارگری و ننسی پلوسی، رييس کنونی مجلس نمايندگان، به مخالفت با پيشنهادهای کميسيون مالی پرزيدنت اوباما در مورد کاهش ۲۰۰ ميليارد دلاری هزينه های دولتی، افزايش ۱۰۰ ميليارد دلاری مالياتها، و بالا بردن سّن بازنشستگی به ۶۹ سال در آمريکا مواجه شده است.

XS
SM
MD
LG