لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۳۱

اولین و تنها مدال طلای ایران


اولین و تنها مدال طلای ایران
اولین و تنها مدال طلای ایران

بهداد سلیمی، عنوان قویترین وزنه بردار جهان را بدست آورد.

در آخرین روز ۷۸مین دوره مسابقات وزنه برداری قهرمانی جهان در آنتالیای ترکیه، نماینده ایران، بهداد سلیمی در وزن بعلاوه ۱۰۵ کیلوگرم بعنوان قهرمانی جهان رسید. سلیمی در حرکت یکضرب با ۲۰۸ کیلو و در حرکت دو ضرب با ۲۴۵ کیلو عنوان دوم را بخود اختصاص داد و به نشان های نقره حرکات یک ضرب و دو ضرب رسید، ولی در مجموع رقابتهای این دسته با حد نصاب مجموع ۴۵۳ کیلوگرم بر سکوی نخست جهان ایستاد. نشان سلیمی تنها مدال طلای ایران در این دوره بود. دیگر وزنه بردارایران در این وزن، سجاد انوشیروانی با مجموع ۴۲۶ کیلوگرم به مکان پنجم بسنده کرد. همچنین امروز نمایندگان ایران در وزن ۱۰۵ کیلوگرم، محسن بیرانوند ومحمدرضا براری به ترتیب با مجموع ۳۷۵ و ۳۷۷ کیلوگرم سیزدهم و چهاردهم شدند.

در وزن ۱۰۵ کیلو، مارسین دولگا از لهستان قهرمان شد. دولگا با مهار ۴۱۵ کیلو در مجموع به مدال طلا دست یافت. پس از او هموطنش دیمیتری کیوکوف به مدال نقره رسید و ولادیمیر سمورچخوف دیگر نماینده روسیه هم گردن آویز برنز را به دست آورد.

اما دیروز در دسته ۹۴ کیلوگرم، الکساندر ایوانف روس به مدال طلا دست یافت. ایوانف ۲۱ ساله در حرکت یک ضرب وزنه ۱۸۵ و در دو ضرب وزنه ۲۱۸ کیلوگرم را بالای سر برد تا در مجموع با مهار ۴۰۳ کیلوگرم به مدال طلا دست یابد. پس از او آرتم ایوانف با ۴۰۲ کیلو و والریو کالانسی از رومانی با ۳۹۷ کیلوگرم به مدالهای نقره و برنز دست یافتند.

همچنین در دسته به اضافه ۷۵ کیلوگرم زنان، تاتیانا کاشیرینا از روسیه علاوه بر کسب مدال طلا، رکورد این دسته را نیز بهبود بخشید. کاشیرینا با مهار وزنه ۱۴۵ کیلویی در حرکت یک ضرب رکورد سابق این ماده را به میزان پنج کیلوگرم افزایش داد. پس از کاشیرینای ۱۹ ساله، که عنوان قوی ترین زن جهان را به دست آورد. سوپینگ منگ از چین با مجموع ۳۱۰ كیلوگرم دوم شد و میران جانگ از كره جنوبی با مجموع ۳۰۹ كیلوگرم در مكان سوم ایستاد.

XS
SM
MD
LG