لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۳۳

وزنه برداری آنتالیا


هفتاد و هشتمین دوره رقابتهای وزنه برداری قهرمانی جهان در آنتالیای ترکیه با رکوردشکنی وزنه بردار کشور میزبان آغاز شد.

در وزن 48 کیلوگرم زنان، نورکان تایلان، علاوه بر کسب مدال طلا، رکورد این وزن را هم بهبود بخشید. او در حرکت یک ضرب، موفق شد وزنه 121 کیلوگرمی را بالای سرش ببرد و رکورد سابق این وزن را که در اختیار چن ژیه ژیا از چین بود، یک کیلوگرم افزایش دهد. او همچنین در مجموع دو ضرب، موفق شد وزنه 214 کیلوگرمی را مهار کند تا به مدال طلا دست یابد. پس از او هموطنش سیبل اوزکان و یوان تیان از چین به ترتیب دوم و سوم شدند.

اما چینی ها روز نخست مسابقات وزنه برداری قهرمانی جهان در آنتالیای ترکیه را با دومدال طلا به پایان رساندند.روز گذشته مدال طلای وزن دوم ، 53 کیلوگرم زنان به چن ژیائوتینگ، رسید. ژیائو تینگ با مهار 222 کیلو در مجموع دو ضرب بالاتر از آیون داسدلن از ترکیه و یودرکی کانتراس از جمهوری دومنیکن به مدال طلا دست یافت.

همچنین در رقابتهای وزن 56 کیلوگرم مردان هم نشان طلا به دیگر نماینده چین رسید. وو جینگبیائو در مجموع با مهار وزنه 292 کیلوگرمی، به گردن آویز طلای این وزن دست یافت. هموطن جینگبیائو، لانگ کینگ کوان به مدال نقره رسید و چا کوم چوی از کره جنوبی به گردن آویز نقره بسنده کرد. شااره میکنم تیم وزنه برداری ایران هم در این مسابقات با هفت وزنه بردار شرکت کرده که به غیر از دو وزن اول که نماینده ای ندارد، در اوزان دیگر، مرتضی رضائیان در دسته 69 کیلوگرم، کیانوش رستمی در دسته 77 کیلوگرم، اصغر ابراهیمی در دسته 94 کیلوگرم، محمدرضا براری و محسن بیرانوند در دسته 105 کیلوگرم و بهداد سلیمی و سجاد انوشیروانی در دسته به اضافه 105 کیلوگرم، طبق جدول زمانبندی به رقابت با حریفان خود می پردازند.

XS
SM
MD
LG