لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری

تلاش یک جوان در مبارزه با گرمایش زمین


پارکر لیاتاود، جوانی که سال گذشته با سفر خود به قطب جنوب رکورد شکست، گفت این سفر پانصد کیلومتری را به تنهایی و بدون کمک طی کرد تا توجه جهان را به سوی واقعیت تغییر محیط زیست و گرم شدن جو کره زمین جلب کند.

این شهروند آمریکایی اهل کالیفرنیا که نوزده ساله است، رکورد قبلی را که در این خصوص موجود بود، شکست و طی ۱۸ روز و ۴ ساعت و ۴۳ دقیقه به قطب جنوب رسید و به این ترتیب نزدیک به ۴ روز زودتر از رقبای پیشین خود این مسافت را طی کرد و در روز کریسمس به قطب جنوب رسید.

این جوان کالیفرنیایی می گوید به همراه دانشمندان محیط زیست و متخصصان گرمایش جو زمین مشغول بررسی ابعاد و جوانب این پدیده و میزان پیشروی آن در قطب جنوب است.

لیاتاود و دوست همراهش داگ استوپ، وبکستی را هم به صورت زنده تهیه و پخش می کردند که طی آن از همه چیز از جمله و به ویژه گرمایش جو زمین سخن می گفتند و پیرامون تغییراتی نیز صحبت می کردند که در لایه ازون ایجاد شده است.

او می گوید که برای رسیدن به راه حل هایی مناسب برای رفع مشکلات کنونی، به دانش و بعد همکاری بیشتر نیاز است، چرا که اطلاعات مکفی و متقنی در این خصوص وجود ندارد و از سوی دیگر بر سر اطلاعات موجود نیز اختلاف نظر بسیار هست و هنوز راه درازی برای رفع این مشکل در پیش است.

مطالب مرتبط

XS
SM
MD
LG