لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۴۰

تلاش یک جوان در مبارزه با گرمایش زمین


پارکر لیاتاود، جوانی که سال گذشته با سفر خود به قطب جنوب رکورد شکست، گفت این سفر پانصد کیلومتری را به تنهایی و بدون کمک طی کرد تا توجه جهان را به سوی واقعیت تغییر محیط زیست و گرم شدن جو کره زمین جلب کند.

این شهروند آمریکایی اهل کالیفرنیا که نوزده ساله است، رکورد قبلی را که در این خصوص موجود بود، شکست و طی ۱۸ روز و ۴ ساعت و ۴۳ دقیقه به قطب جنوب رسید و به این ترتیب نزدیک به ۴ روز زودتر از رقبای پیشین خود این مسافت را طی کرد و در روز کریسمس به قطب جنوب رسید.

این جوان کالیفرنیایی می گوید به همراه دانشمندان محیط زیست و متخصصان گرمایش جو زمین مشغول بررسی ابعاد و جوانب این پدیده و میزان پیشروی آن در قطب جنوب است.

لیاتاود و دوست همراهش داگ استوپ، وبکستی را هم به صورت زنده تهیه و پخش می کردند که طی آن از همه چیز از جمله و به ویژه گرمایش جو زمین سخن می گفتند و پیرامون تغییراتی نیز صحبت می کردند که در لایه ازون ایجاد شده است.

او می گوید که برای رسیدن به راه حل هایی مناسب برای رفع مشکلات کنونی، به دانش و بعد همکاری بیشتر نیاز است، چرا که اطلاعات مکفی و متقنی در این خصوص وجود ندارد و از سوی دیگر بر سر اطلاعات موجود نیز اختلاف نظر بسیار هست و هنوز راه درازی برای رفع این مشکل در پیش است.

مطالب مرتبط

XS
SM
MD
LG