لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۴۲

تام هنکس، بیلی ایلیش و لئوناردو دی‌کاپریو در میان نامزدهای دریافت جوایز سالانه وبی


اسامی نامزدهای دریافت جوایز امسال آکادمی جهانی هنر و علوم دیجیتال مشهور به «جوایز وبی» (به انگلیسی: Webby Awards) اعلام شد.

این آکادمی توجه خاصی به بحران کنونی در جهان دارد، به طوری که بیست و چهارمین دوره این مراسم به دلیل شیوع ویروس کرونا و قرنطینه خانگی «وبیز از خانه» نام گرفته است.

هیأت داوران در گزینش این نامزدها به سراغ بهترین آثار دیجیتالی یا افراد و سازمان هایی رفتند که از اینترنت برای پرداختن به بیماری کووید ۱۹ استفاده کردند.

در فهرست نامزدهای امسال اسامی چهره های مشهوری چون تام هنکس، بیلی ایلیش، و لئوناردو دی کاپریو دیده می شوند.

تام هنکس نیز در بخش رسانه های اجتماعی هنری و سرگرمی نامزد دریافت جایزه شده است. او این نامزدی را به دلیل آفرینش پیام‌هایی تحت هشتگ «توئیت‌های خوب با تام هنکس» دریافت کرده است.

بیلی ایلیش در بخش بهترین «ویدیوی وایرال» نامزد دریافت جایزه شده است. او با انتشار ویدیویی، نسبت به خوانده شدن آثارش توسط طرفداران خود، که بیش از ۱۲۰ میلیون بیننده و نزدیک به ۴ میلیون لایک داشته، واکنش نشان داده است.

لئوناردو دی کاپریو در بخش بهترین ویدیو نامزد دریافت جایزه شده است. او ویدیویی برای نشریه «ونیتی فر» ساخت و درباره کاراکترش در فیلم «روزی روزگاری در هالیوود» توضیحاتی داد. این ویدیو بیش از ۳ میلیون بیننده و ۷۷ هزار لایک داشت.

اعضای هیأت داوران را بیش از هزار نفری تشکیل می دهند که کارشناس صنعت و فناوری دیجیتال هستند.

این جوایز در شاخه های مختلفی مانند سایت های تبلیغاتی، رسانه های اینترنتی فیلم، سایت های ویدیویی، برنامه های موبایل و شبکه های اجتماعی اهدا می شود.

در هر دسته دو جایزه اهدا می شود که یکی از برنده ها با نظر هیأت داوران و دیگری با آرای اینترنتی کاربران برگزیده می شوند.

مراسم اهدای جوایز امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا در نیویورک برگزار نمی‌شود و آکادمی در برنامه ای اینترنتی اسامی برندگان را نوزدهم ماه مه اعلام می کند.

از سایر نامزدهای مشهور می توان به لیزو، آریانا گرانده، گروه موسیقی رولینگ استونز، سلین دیون، جنیفر گارنر، ادریس البا، سرنا ویلیامز، و لبران جیمز اشاره کرد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG