لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۵۳

انتقاد تند سفیر آمریکا از رهبر فلسطینی‌ها: محمود عباس عرضه و اراده ندارد


نیکی هیلی سفیر ایالات متحده آمریکا در سازمان ملل متحد، روز پنج شنبه در یک سخنرانی شدید اللحن، از محمود عباس رهبر فلسطینی‌ها انتقاد کرد و گفت که او فاقد «جرات و اراده » برای کوشش در راه رسیدن به صلحی پایدار با اسرائیلی‌ها است.

«هیلی »که در جلسه شورای امنیت سازمان ملل سخن می گفت، محمود عباس رهبر فلسطینی‌ها را به علت رها کردن و زیر پا گذاشتن قرارداد مهم اسلو ، مذاکرات صلح و پشت کردن به چشم انداز صلحی که با میانجی گری آمریکا میان اسرائیل و فلسطینی‌ها انجام شده بود، مورد انتقاد قرار داد.

نماینده آمریکا گفت محمود عباس به پرزیدنت ترامپ توهین کرده و در یک سخنرانی در شورای مرکزی سازمان آزادی بخش فلسطین در اوایل همین ماه، به تئوری های توطئه دامن زده است.

خانم هیلی گفت که عباس در سخنرانی خود پیمان اسلو را مرده خوانده و گفته که دیگر برای آمریکا در مذاکرات صاح خاورمیانه نقشی قائل نیست.

پس از اینکه پرزیدنت ترامپ اورشلیم را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت شناخت، فلسطینی ها اعتراض کردند. همزمان دولت ترامپ نیز اعلام کرد که در برابر رفتار فلسطینی‌ها، از پرداخت نیمی از بودجه ۱۲۵ میلیون دلاری آژانس رفاه و کار سازمان ملل متحد را به فلسطینی‌ها خودداری خواهد کرد و تا وقتی که آنان به پای میز مذاکره صلح باز نگردند، جلوی پرداخت این رقم ۶۵ میلیون دلاری را خواهد گرفت.

این اقدام آمریکا با واکنش محمود عباس روبرو شد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG