لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۵۹

خبرهایی کوتاه از جام جهانی


فدراسیون بین المللی فوتبال، فیفا، اعلام کرد نوزدهمین دوره مسابقات جام جهانی فوتبال، چهارمین دوره متوالی جام جهانیست که در آن نمونه مثبت دوپینگ وجود نداشته است.

تا کنون ٤٥٠ نمونه دوپینگ از بازیکنان گرفته شده که تمامی آنها منفی بوده اند. همچنین میانگین مصدومان در هر مسابقه هم با کاهش روبرو شده و از دو ممیز هفت نفر در هر مسابقه از سال ۲۰۰۲ به دو نفر در هر مسابقه کاهش یافته است.

مقامات فیفا، ایجاد پارکهای مخصوص هواداران برای تماشای مسابقات فوتبال، در جام جهانی آفریقای جنوبی را پدیده ای موفق اعلام کرد. فیفا همچنین کاهش استقبال از این اماکن عمومی در برخی شهرها مانند ژوهانسبورگ را به هوای سرد این شهرها نسبت داد. در شش شهر آفریقای جنوبی که میزبان مسابقات جام جهانی هستند پارکهایی مخصوص هواداران انتخاب شده که در آنها طرفداران فوتبال در کنار یکدیگر به تماشای مسابقت فوتبال می نشینند.

پرزیدنت اوباما که برای شرکت در اجلاس گروه بیست راهی کانادا شده، به تماشای دیدار تیم ملی آمریکا در برابر غنا نشست. اما حمایت اوباما از تیم ملی کشورش هم مانع از شکست این تیم در برابر غنا و حذف از نوزدهمین دوره مسابقات جام جهانی نشد.

خوان مانوئل مارتا، مهاجم تیم ملی اسپانیا، اعلام کرد که تیم ملی کشورش مرعوب قدرت فوتبال پرتغال نخواهد شد. مارتا اضافه کرد که اسپانیا از مرحله گروهی درس گرفته که هیچ تیمی را دست کم نگیرد، به خصوص تیم ملی پرتغال را که در ۱۹ بازی گذشته اش به هیچ تیمی نباخته . تیم ملی اسپانیا در دیدار در برار پرتغال، نمی تواند از هافبک مصدوم اش ژابی آلونسو استفاده کند و به احتمال فراوان خاویر مارتینز به جای او پا به میدان خواهد گذاشت.

XS
SM
MD
LG